Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nabór do szkół rozpoczęty. Różne metody kuszenia uczniów

Redakcja
Jak uzyskać prąd z jabłka albo ziemniaka? Tego dowiecie się, gdy przyjdziecie do naszej szkoły - kusili uczniowie "Elektryka"
Jak uzyskać prąd z jabłka albo ziemniaka? Tego dowiecie się, gdy przyjdziecie do naszej szkoły - kusili uczniowie "Elektryka" Wojciech Alabrudziński
Absolwenci gimnazjów już składają podania w liceach, technikach i zawodówkach. Mają czas do 22 czerwca. Szkoły kusiły nietypowo. W szkołach ponadgimnazjalnych przygotowano 2160 miejsc. Jest więc w czym wybierać.

Chcesz mieć fach w ręku? Przyjdź do nas - kuszą szkoły zawodowe. I otwierają nowe kierunki, aby zachęcić absolwentów gimnazjów.Można mieć ponad dziewięćdziesiąt lat tradycji i kształcić w zawodzie przyszłościowym - mechatronice, będącej połączeniem inżynierii mechanicznej, elektrycznej, komputerowej, automatyki i robotyki. Tak dzieje się w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku. Mechatronika promowana jest tu z powodzeniem od niedawna.Od września lukę po zlikwidowanym naborze do liceum profilowanego zapełnią dwa nowe kierunki - technik organizacji reklamy oraz technik cyfrowych procesów graficznych. - W ten sposób zaoferujemy w sumie pięć kierunków technicznych - mówi Donat Marszałek, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.W Zespole Szkół Elektrycznych nowości w ofercie dla absolwentów gimnazjów może mniej, ale dyrektor Piotr Człapiński zapewnia, że szkoła od trzech lat pracowała nad tym, by sprostać wymogom nowej podstawy programowej.- Udało się nam między innymi zmodernizować pracownie komputerowe i serwerownię - mówi dyr. Człapiński. - Mamy pracownię elektroniki precyzyjnej dla naszych techników informatyki, teleinformatyków oraz elektroników, jest ona wyposażona w nowoczesny sprzęt. Od września nasi uczniowie będą też mogli korzystać z pracowni elektronicznych systemów zabezpieczeń, którą tworzymy wspólnie z firmą "Satel" z Gdańska. - Nie zmniejszamy ani nie zwiększamy liczby miejsc w szkole, stawiamy na jakość nauczania - podkreśla Piotr Człapiński.Zespół Szkół Chemicznych co roku wypuszcza w świat techników, którzy nie mają większych problemów ze znalezieniem pracy - szczególnie z kierunków gastronomicznych czy hotelarskich.W ofercie na przyszły rok poza tymi profilami, które są najczęściej wybierane przez uczniów, znajdą się też nowości - to kierunek technik analityk oraz specjalność barmańska dla przyszłych techników - kelnerów. Czy "chwycą" ? Czas pokaże. Najważniejsze, aby przekonać uczniów, że technika nie tylko nie są gorsze od ogólniaków, ale dają większe szanse na rynku pracy - mówią dyrektorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto