MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy chodnik i droga rowerowa w Warszawie. Trwają przygotowania do realizacji projektów z budżetu obywatelskiego. ZDM analizuje przetargi

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Warszawa szykuje się do ważnych inwestycji
Warszawa szykuje się do ważnych inwestycji Zarząd Dróg Miejskich
Stołeczny ZDM przygotowuje się do realizacji kolejnych projektów z budżetu obywatelskiego. Drogowcy poznali już oferty w przetargu na budowę nowego trotuaru przy ul. Wólczyńskiej oraz trasy rowerowej na ul. Domaniewskiej. Inwestycje zostaną zrealizowane w ciągu kilku miesięcy od momentu podpisania umowy.

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekazał najnowsze informacje dotyczące realizacji projektów z budżetu obywatelskiego. Drogowcy przekazali, że zapoznali się już z ofertami w przetargu na budowę nowego trotuaru przy ul. Wólczyńskiej oraz trasy rowerowej na ul. Domaniewskiej.

W przypadku chodnika wpłynęło aż 5 ofert - od niecałych 408 tys. zł do nieco ponad 458 tys. zł. Z kolei do budowy drogi dla rowerów zgłosiło się czterech wykonawców. Najniższa oferta opiewa na blisko 1 mln 224 tys. zł, natomiast najdroższa na niecałe 360 tys. zł więcej.

Teraz czas na weryfikację ofert oraz wybór najkorzystniejszej. Po podpisaniu umowy nowy chodnik na Bielanach powstanie w przeciągu 60 dni, natomiast nowa droga dla rowerów na Mokotowie w przeciągu 120 dni - informuje stołeczny ZDM.

Warszawa szykuje się do ważnych inwestycji

Nowy chodnik i droga rowerowa w Warszawie. Trwają przygotowa...

Nowy chodnik na ulicy Wólczyńskiej

Inwestycja na ul. Wólczyńskiej obejmie odcinek między ulicami Sokratesa i Horacego. Na odcinku tym istnieje już chodnik. Znajduje się jednak bliżej jezdni, jest oddzielony od pobliskich zabudowań torami tramwajowymi i mniej więcej 40-metrowym pasem zieleni. Dojść do niego można jedynie ulicami Sokratesa i Horacego.

Drogowcy informują, że dotychczasowy układ sprawia, że piesi skracają sobie drogę przez wspomniany pas zieleni. Widać to po licznych wydeptanych w trawie ścieżkach. Po wybudowaniu nowego trotuaru nie będą już mieli takiej potrzeby.

Przede wszystkim nowy chodnik powstanie bliżej zabudowań. Będzie połączony z chodnikami wzdłuż ulic Horacego i Sokratesa. Dzięki dodatkowym odnogom będzie można na niego wejść także z drogi wewnętrznej okalającej pobliskie budynki. Zapewnią również połączenie z przystankiem tramwajowym przy skrzyżowaniu z ul. Sokratesa i pobliskim przejściem dla pieszych przez ul. Wólczyńską. Pozostawimy także rezerwę pod jeszcze jedna odnogę (prowadzącą do skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i Horacego) oraz drogę dla rowerów (bliżej torów tramwajowych) - przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM przypomina, że jest to kolejna inwestycja w okolicy. W zeszłym roku drogowcy wyremontowali trotuar oraz drogę dla rowerów wzdłuż ul. Broniewskiego (odcinek między al. Reymonta a blokami przy ul. Starej Baśni 5 i 9). Odświeżenia doczekał się również chodnik na ul. Nocznickiego (od ul. Wólczyńskiej do ul. Cienkiej). Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że to także były pomysły mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Z budżetu obywatelskiego w przygotowaniu jest jeszcze jeden chodnik oraz droga dla rowerów na ul. Wólczyńskiej. Powstaną na odcinku między ulicami Sokratesa i Nocznickiego. Tutaj piesi również skracają sobie drogę przez pas zieleni.

Na ul. Domaniewskiej powstanie nowa trasa rowerowa

ZDM wyjaśnia w komunikacie, że projekt realizowany na ul. Domaniewskiej to ostatni brakujący odcinek drogi dla rowerów między Puławską a Wołoską. Przetarg obejmuje budowę brakującego odcinka drogi rowerowej po północnej stronie ul. Domaniewskiej. Nowa trasa zostanie połączona z istniejącą. Wybudowany zostanie także przejazd przez ul. Magazynową. Dalej podłączymy ją do trasy wzdłuż ul. Wołoskiej. Tym samym zlikwidowany zostanie tzw. rowerowy teleport.

Drogowcy przekonują, że na budowie drogi rowerowej zyskają także piesi. W ramach przetargu zostanie wyremontowany chodnik wzdłuż przyszłej trasy.

Ponadto planujemy poprawić bezpieczeństwo pieszych przy ul. Pęcherskiej. W jej pobliżu znajduje się przejście dla pieszych przez ul. Domaniewską, przed którym z obu stron zostaną zamontowane wyspowe progi zwalniające - przekazał stołeczny ZDM.

Budowa nowej drogi to kolejne udogodnienie dla rowerzystów na ul. Domaniewskiej. W zeszłym roku na skrzyżowaniu z ul. Modzelewskiego wybudowano komplet nowych przejazdów rowerowych. Powstały za sprawą umowy z prywatnym inwestorem. Planowana jest także budowa dalszych odcinków tej trasy na zachód od Wołoskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto