Olimpia przegrała z Lechią Gdańsk

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
Biało-zieloni zagrali trzeci letni sparing, tym razem z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Grudziądzanie przegrali 0:1 po golu Pawła Buzała.

Na początku spotkania Olimpia miała niewielką przewagę. W zagraniach obu drużyn było jednak dużo niedokładności. Dopiero w 30. minucie Lechia miała pierwszą dobrą sytuację na otworzenie wyniku spotkania. Po rzucie rożnym Pietrowski trafił w poprzeczkę bramki grudziądzan. Osiem minut później Cieśliński oddał kiepski strzał o świetnym podaniu testowanego Hajrapetjana.Już na początku drugiej części spotkania gdańszczanie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Michała Wróbla, który świetną interwencją zatrzymał piłkę po strzale Pietrowskiego. W 57. Szczot był bliski strzelenia bramki, ale futbolówka minęła spojenie słupka z poprzeczką. Trzy minuty później w świetnej sytuacji znalazł się Ruszkul, ale z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad bramką gospodarzy. W 80; minucie Lechia odnalazła drogę do bramki grudziądzan, a strzelcem gola okazał się Paweł Buzała. W 84' minucie Ruszkul mógł doprowadzić do wyrównania, kiedy po podaniu od Mateusza Górki znalazł się niemal sam na sam z golkiperem gdańszczan. Jego strzał znów tylko minął poprzeczkę bramki gospodarzy.Do końcowego gwizdka żadna z drużyn nie miała już dogodnej sytuacji do zmiany wyniku. Olimpia przegrała drugi z trzech rozegranych dotąd sparingów. Tym razem pokazała się jednak z lepszej strony niż w przegranym 1:6 meczu z Arką Gdynia.Piłkarze Olimpii do środy będą trenowali w Grudziądzu. W czwartek wyjadą na zgrupowanie do Łężeczek, gdzie zagrają dwa sparingi - z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Nielbą Wągrowiec.Lechia Gdańsk 1:0 Olimpia Grudziądz80' BuzałaLechia: Bąk - Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio - Wiśniewski (88. Smuczyński), Pietrowski, Matsui (79. Machaj), Tuszyński (72. Grzelczak), Dawidowicz - Buzała.Olimpia: Wróbel - Pisarczuk (46. Bielawski), Łabędzki, Woźniak (70. Banasiak), Harpetjan (46. Mazurkiewicz), Kłus (46. Ruszkul), Smoliński (66. Górka), Rogalski (60. Frańczak), Suchocki (46. Szczot 88. Rogalski), Gawęcki (70. Boczarski), Cieśliński (46. Zabłocki).