Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Przemysłowo Technologiczny we Włocławku [seminarium - zdjęcia]

redakcja
redakcja
Wojciech Alabrudziński
400 miejsc pracy, inwestorzy z całego kraju, rozwój technologii i nowe drogi - to tylko niektóre ze zmian jakie wprowadzi we Włocławku Park Przemysłowo - Technologiczny, który rusza pełna parą

14 firm powstanie we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego. Pierwsza już niedługo może ruszyć z budową. O szansach dla miasta jakie daje strefa mówiono podczas wtorkowego seminarium we włocławskim Urzędzie Miasta.
Włocławski ratusz zachęca przedsiębiorców do inwestowania w specjalnej Strefie Rozwoju Gospodarczego. Podczas wczorajszego seminarium w Urzędzie Miasta Ryszard Chodyna - prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowego - dzielił się doświadczeniami z rozwijania tego typu inwestycji.
Włocławek będzie miał blisko autostradę, ma zakłady chemiczne i do tego równocześnie powstaje inkubator - to duże plusy strefy - mówił Ryszard Chodyna, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowego:
Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego (Parki Przemysłowo Technologiczne), to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat we Włocławku. Prace nad projektem rozpoczęły się trzy lata temu. Teraz dobiegają końca. Już w najbliższym czasie 33 hektary terenu, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Anwil S.A. otrzymają do dyspozycji inwestorzy nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. Jej koszt powstania to 32 mln. zł. Dofinansowanie z Unii wynosi prawie połowę tej kwoty.
Dodajmy, iż miasto Włocławek podpisało listy intencyjne z firmami, które chcą inwestować w Strefie. Wśród nich znalazły się takie marki jak Anwis, Bank Ochrony Środowiska, Zakłady Mechaniczne Azofer, Heko- Most, Lorenc- Logistic czy Sanitec Koło.
WSRG-PPT nie tylko sprowadzi do Włocławka nowych przedsiębiorców i stworzy nowe miejsca pracy. Inwestycja ma przede wszystkim poprawić infrastrukturę a tym samym życie mieszkańców i wprowadzić do regionu nowatorskie rozwiązania technologiczne. To też szansa dla studentów uczelni wyższych, którzy nie tylko zyskają możliwość podjęcia pracy w swoim zawodzie w rodzinnym mieście ale także, już na studiach, będą mogli brać udział we wdrażaniu nowych rozwiązań i poznawać działanie Parku.
Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się lokować swoje firmy w Strefie mogą liczyć na preferencyjne warunki do inwestowania i wsparcie ze strony Urzędu Miasta.
Strefa została usytuowana w sąsiedztwie bocznicy kolejowej, powstającej właśnie autostrady A1, drogi krajowej nr 1 i drogi prowadzącej do Inowrocławia w sąsiedztwie Zakładów Azotowych Anwil SA Grupa Orlen, potentata krajowego w branży chemicznej. Ta bliskość ma ułatwić rozwój gospodarczy firm z różnych sektorów przemysłu. W bezpośrednim sąsiedztwie projektu powstał również zakład produkcji materiałów budowlanych, którego inwestorem jest firma P.V. Prefabet Kluczbork S.A. Dodatkowo z budowanej autostrady będzie prowadził zjazd do Strefy, co ułatwi transport surowców.
Atutem WSRG-PPT jest atrakcyjna lokalizacja względem innych miast Polski. Włocławek leży tylko 157 km od Warszawy, 103 km od Łodzi a do Torunia czy Płocka jest niecałe 50 km. Położenie w centrum kraju, na głównych szlakach komunikacyjnych ułatwi funkcjonowanie firm.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto