MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Baza Serwisowa Kolei Mazowieckich w Radomiu: Inwestycja skierowana na rozwój transportu i gospodarki

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Tak ma wyglądać przyszła Baza Serwisowa Kolei Mazowieckich w Radomiu
Tak ma wyglądać przyszła Baza Serwisowa Kolei Mazowieckich w Radomiu Janusz Petz
Rozwój infrastruktury kolejowej w Polsce nabiera tempa. Koleje Mazowieckie planują zbudować nowe zaplecze techniczne w Radomiu. Projekt ma zakończyć się w październiku 2025 roku. Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami i szczegółami inwestycji.

Baza Serwisowa Kolei Mazowieckich: Inwestycja na rzecz jakości transportu i rozwoju regionu

- Tego typu bazy są nie tylko istotne dla polepszenia jakości transportu kolejowego. To ważny impuls dla rozwoju południowej części województwa mazowieckiego. Baza utrzymaniowo-naprawcza zlokalizowana w Radomiu to nie tylko poprawa usług transportowych, ale także nowe miejsca pracy. Zatrudnienie znajdzie tu około 50 osób - powiedział uczestniczący w konferencji w Radomiu marszałek województwa Adam Struzik.

W październiku ubiegłego roku przetarg na wykonawcę budowy serwisowni pociągów Kolei Mazowieckich wygrała Spółka INTOP Warszawa. - Realizacja tej inwestycji to kolejny dowód na to, że jako samorząd województwa mazowieckiego działamy kompleksowo. Stawiamy nie tylko na modernizację taboru i zakup nowych pojazdów. Wspólnie z Kolejami Mazowieckimi inwestujemy też w rozbudowę bazy technicznej, która umożliwi utrzymanie taboru w doskonałym stanie technicznym, a tym samym zapewni pasażerom sprawny i bezpieczny transport - zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Nowa Baza Serwisowa: Infrastruktura i cel inwestycji

Nowe zaplecze techniczne Kolei Mazowieckich będzie zlokalizowane przy ulicy Tadeusza Mazowieckiego w Radomiu. Wybudowany zostanie tam budynek administracyjno-biurowy, myjnia przejazdowa z systemem przeciwoblodzeniowym, tory postojowe z siecią trakcyjną, magazyn materiałów niebezpiecznych oraz pomieszczenie na odpady przemysłowe.

- Umowa przewiduje szybką realizację prac w systemie zaprojektuj i wybuduj - wylicza przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Koleje Mazowieckie, Waldemar Kuliński. - Planowany czas realizacji inwestycji to 24 miesiące od dnia zawarcia umowy z wykonawcą. Gwarancja jakości na wybudowaną bazę utrzymaniowo-naprawczą wraz z infrastrukturą kolejową wynosi 8 lat - dodawał.

Przyszłość nowej bazy serwisowej w Radomiu

W nowo wybudowanym zapleczu technicznym będą wykonywane prace utrzymaniowe pojazdów kolejowych w poziomach utrzymania P1 – P2, a w przyszłości również w poziomie P3. Realizacja tej inwestycji ułatwi proces utrzymania pojazdów kolejowych Kolei Mazowieckich obsługujących relacje: Radom – Skarżysko-Kamienna, Radom – Warka, Radom – Drzewica, Radom – Dęblin. - Mam nadzieję, że budowa nowej bazy utrzymaniowo-naprawczej wpłynie pozytywnie na rozwój subregionu radomskiego, a także na polepszenie jakości oferowanych przez Koleje Mazowieckie usług przewozowych - wskazał Cezary Lewandowski, członek zarządu, dyrektor finansowy KM.

Zakończenie inwestycji i plany na przyszłość

- Zakończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2025 roku - informuje Edward Głaz, Prezes Zarządu Intop Warszawa. - Liczę na to, że dotychczasowa dobra współpraca ze spółką Koleje Mazowieckie utrzyma się przez cały czas realizacji umowy i pozwoli nam jako firmie dotrzymać terminu oraz założeń zawartych w niej - dodawał. Ta inwestycja to kolejny krok w modernizacji infrastruktury kolejowej w Polsce. Nowa baza serwisowa Kolei Mazowieckich w Radomiu to szansa na rozwój transportu i gospodarki w regionie. Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji nowego zaplecza technicznego Kolei Mazowieckich.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto