Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż miejska, Warszawa. Ostatnie dni rekrutacji. Na jakie zarobki można liczyć?

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
Damian Kujawa
Straż miejska, Warszawa. Już tylko do 7 lutego można zgłosić się do procesu rekrutacyjnego i dołączyć do SM. Jakie warunki należy spełnić, żeby zostać strażnikiem miejskim? Na jakie zarobki można liczyć? Szczegóły w artykule poniżej.

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Straż Miejska m.st. Warszawy prowadzi nabór na stanowisko aplikanta. Jako funkcjonariusz będziesz dbać o bezpieczeństwo warszawiaków i chronić porządek publiczny w stolicy.

Tymi słowami straż miejska próbuje skusić do wstąpienia w jej szeregi. To już ostatni moment, żeby skompletować dokumenty i wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Swoje kandydatury można zgłaszać do 7 lutego. Oczywiście nie może tego zrobić każdy. Należy spełnić kilka warunków.

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 1750 interwencji dziennie, 28 tys. założonych blokad na koła aut i 160 tys. mandatów. Straż Miejska podsumowała 2019 rok [RAPORT]

Ponad 1750 interwencji dziennie, 28 tys. założonych blokad n...

Wymagania:

  • obywatelstwo polskie
  • ukończone 21 lat
  • korzystanie z pełni praw publicznych
  • wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe
  • nienaganna opinia
  • sprawność pod względem fizycznym i psychicznym
  • strażnikiem miejskim może być osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane
  • z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • uregulowany stosunek do służby wojskowej

Straż miejska, zarobki

Obecny proces rekrutacyjny kończy się 7 lutego. Niewykluczone jednak, że trzeba będzie ponowić. Braki kadrowe to bolączka straży miejskiej już od jakiegoś czasu. W styczniu informowaliśmy, że w straży miejskiej jest ponad 200 wakatów. Kwestia ta była dwukrotnie poruszana w 2019 roku przez warszawskich radnych, którzy pochylali się nad sprawą zbyt małej liczby strażników oraz ich zarobków. W imieniu Rafała Trzaskowskiego odpowiedzi na interpelację udzielił Marcin Wojdat, który stwierdził, że „podwyższenie wynagrodzeń w latach 2017 i 2018 przyniosło efekt w postaci zwiększenia zainteresowania prac w Straży Miejskiej i zmniejszenie liczby pracowników rozwiązujących stosunek pracy”.

Wychodzi jednak na to, że to wciąż za mało, bo czytamy również, że „w ocenie Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy liczba zatrudnionych pracowników jest wciąż niewystarczająca, a dalsze zmiany na rynku pracy przy braku podwyżek, wyrównujących różnice w wynagrodzeniach, mogą powodować powrót do tendencji spadkowej stanu zatrudnienia w Straży Miejskiej.”

CZYTAJ TAKŻE: Elektryczne samochody Straży Miejskiej. Eko-rewolucja z brakami kadrowymi w tle. Brakuje aż 210 osób

Elektryczne samochody Straży Miejskiej. Eko-rewolucja z brak...

Być może chętnych byłoby więcej, gdyby zarobki były nieco wyższe. Początkujący strażnik miejski może liczyć na 2900 zł brutto. Do tego dochodzą premie i dodatki. Po roku zatrudnienia istnieje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awansu na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym 3220 zł brutto. Dodatkowo straż miejska kusi "trzynastą" pensją oraz szerokim pakietem socjalnym, opieką medyczną i preferencyjne ubezpieczenie grupowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto