Sześć goli w Stargardzie. Błękitni zremisowali

Grzegorz Drążek
Tadeusz SURMA
Piłkarze drugoligowych Błękitnych Stargard po pierwszej połowie przegrywali z UKP Zielona Góra 0:3, ale w drugiej części odrobili straty.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie kibice zobaczyli sześć bramek. Po pierwszej połowie nie mogli być jednak zadowoleni. Po golu Sebastiana Górskiego i dwóch trafieniach Wojciecha Okińczyca UKP Zielona Góra wygrywał 3:0. Gospodarze w tej części też mieli kilka okazji bramkowych, ale ani razu nie potrafili skierować piłki do siatki. W drugiej połowie Błękitni ruszyli do odrobiania strat. Sporo dobrego wnieśli wprowadzeni po przerwie na boisko Bartłomiej Zdunek i Paweł Duda. Już pierwsza akcja w drugiej części przyniosła pierwszego gola dla gospodarzy. Michał Magnuski stojąc poza polem karnym przelobował golkipera gości. Kolejna bramka została strzelona w 83 minucie. Magnuski dośrodkował piłkę z wolnego, Tomasz Pustelnik głową dograł ją przed linię bramkową do Sebastiana Inczewskiego, a ten także głową skierował ją do siatki. Przy głośnym dopingu kibiców piłkarze Błękitnych ruszli do kolejnych ataków i w 87 minucie doprowadzili do remisu. Zdunek precyzyjnie dograł futbolówkę do Pustelnika i ten głową strzelił gola i ustalił wynik na 3:3. Błękitni Stargard - UKP Zielona Góra 3:3 (0:3) Bramki: Magnuski 46, Inczewski 83, Pustelnik 87 - Górski 23, Okińczyc 30 i 33. Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Pustelnik, Wojtasiak, Liśkiewicz, Kosakiewicz, Poczobut (88 Jasitczak), Flis (74 Inczewski), Fadecki (46 Zdunek), Magnuski, Gajda (46 Duda)