T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrywa z Cracovią 3:1 (ZDJĘCIA)

Jakub Baliński
Legia Warszawa pokonała w wyjazdowym meczu Cracovię 3:1. Dwie bramki dla Legii strzelił Manu, a trzeciego gola dołożył Miroslav Radovic. Honorowe trafienie dla Cracovii, pięknym strzałem z dystansu, zaliczył Saidi Ntibazonkiza.

Spotkanie przy Kałuży od początku toczyło się w miarę szybkim tempie. W 12. minucie meczu, błąd obrony i bramkarza Cracovii, wykorzystał Manu. Portugalczyk miał dużo szczęścia także przy drugiej bramce. W 24. minucie obrońców Cracovii odważnie zaatakował Janusz Gol. Piłka trafiła do Manu, a ten bez zastanowienia strzelił na bramkę. Po drodze piłka odbiła się od pięty Arkadiusza Radomskiego i zmyliła bramkarza Cracovii. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu rozpoczęła się od zmiany w Legii. Młodego Michała Żyrę zastąpił Miroslav Radović. Maciej Skorża trafił z tą zmianą w dziesiątkę. W 68. minucie Serb otrzymał świetne podanie z głębi pola w pole karne. Wyprzedził obrońcę Cracovii, uderzył ale trafił w Kaczmarka. Jednak waleczny Serb nie odpuścił, wykorzystał niezdecydowanie piłkarzy z Krakowa i znalazł się sam na sam z pustą bramką. Bez problemów podwyższył wynik na 3:0.

W 90. minucie meczu Saidi Ntibazonkiza fenomenalnie uderzył na bramkę Legii z 30 metrów. Wojciech Skaba nie miał żadnych szans i Burundyjczyk ustalił końcowy wynik meczy na 3:1 dla Legii Warszawa. Dla "Wojskowych" był to pierwszy mecz w tym sezonie. Cracovia przegrała po raz drugi z rzędu i razem z ŁKS-em zamyka ligową tabelę po dwóch seriach spotkań.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

92': KONIEC MECZU! LEGIA WYGRYWA 3:1. Dziękujemy za uwagę.

90': GOL! Ntibazonkiza. Nie wychodziły Cracovii akcję zespołowe, więc Saidi załatwił sprawę sam. Burundyjczyk huknął jak z armaty z 30 metrów. Skaba nie miał szans.

89': Bardzo złe podanie Vrdoljaka do Radovica. Cracovia nadal bez pomysłu na grę ofensywną.

88': Legia mądrze oddala grę od własnego pola karnego.

87': Bardzo słaby strzał Ohoyana zza pola karnego Cracovii.

85': Fatalny błąd Manu przy wyprowadzaniu piłki, na szczęście Straus źle przyjął piłkę.

84': Bardzo dobra indywidualna akcja Hubnika. Będzie rzut rożny dla Legii.

83': Cracovia nie ma pomysłu na strzelenie Legii bramki.

82': Niegroźna centra na bramkę Skaby.

81': Niezła akcja Vrdoljaka z Ohoyanem, ale nie udało się groźnie strzelić. Zmiana w Legii. Schodzi Ljuboja, a w jego miejsce wchodzi Hubnik.

79': Kosanović trafia z rzutu wolnego w mur utworzony przez legionistów.

76': Manu faulowany przez Nykiela. Żółta kartka dla zawodnika Cracovii. Zmiana w Legii. W T-Mobile Ekstraklasie zadebiutuje Ohoyan. Izraelczyk zmienia Janusza Gola.

74': Po strzeleniu trzeciej bramki piłkarze Skorży wyraźnie się cofnęli. Będą liczyli na kontry.

72': Zobaczymy teraz czy Legia ma charakter i nie pozwoli Cracovii na nic więcej w tym spotkaniu.

71': Nie chce za wcześnie ferować wyroków, ale Cracovia może się już dzisiaj nie podnieść.

68': GOL! MIROSLAV RADOVIC Świetna długa piłka do Radovica. Miro wykorzystał niefrasobliwość bramkarza i Żytki. Po czym strzelił do pustej bramki. Legia prowadzi 3:0. Strzelec bramki otrzymał też żółtą kartkę.

67': Cracovia wzięła się za rozegranie piłki, ale na razie bez żadnego zagrożenia dla Legii.

64': Zmiana w Cracovii. Boljevic za Radomskiego.

63': Groźna akcja Cracovii. Straus był sam na sam z Skabą, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę.

62': Vrdoljak uderzył "panu Bogu w okno". Zmiana w Cracovii, za van der Biezena wchodzi młody Straus.

61': Tempo meczu spadło.

60': Cracovia już w komplecie.

58': Kolejna kontuzja piłkarza Cracovii, Mamy dłuższą przerwę w grze.

57': Niezła akcja Legii. Vrdolajk zagrał do Radovica, ale Serb uderzył prosto w ręce Kaczmarka.

55': Faul na Radovicu. Uderzał Borysiuk, Kaczmarek wybił piłkę na rzut rożny.

53': Ljuboja nie przyjął dobrego podania od Radovica. Szkoda, mogła być świetna okazja dla Legii.

51': Dobrze zatrzymany Ntibazonkiza.

49': Błąd Bartczaka. Vrdoljak uderzył tuż obok słupka bramki Kaczmarka.

48': Dobrze zapowiadającą się akcję Legii zepsuł Janusz Gol.

46': Bartczak centrował z lewej strony, ale nikt z Cracovii nie strącił piłki głową.

46': Zaczynamy drugą połowę

Przerwa: Zmiana w Legii. Na boisko wchodzi Radović. Zastępuje Michała Żyrę.

Przerwa: Dobry mecz na stadionie przy Kałuży w Krakowie. Przy obu bramkach Legia miała mnóstwo szczęścia. Skabę raz uratowała poprzeczka. Manu, strzelec dwóch bramek, jest na razie kandydatem na bohatera meczu. Nieźle w Legii prezentuje się Ljuboja i młody Żyro. Cracovia też miała w pierwszej połowie swoje szanse, zabrakło jednak wykończenia. Druga połowa zapowiada się niezwykle ciekawie.

45' +3': Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi 2:0. Zapraszamy po przerwie.

45 +1'': Świetnie Ljuboja z rzutu wolnego. Kaczmarek miał problemy z tym strzałem. Będzie rzut rożny.

45' +1': Paweł Pskit doliczył 3 minuty.

45': Ntibazonkiza zaszalał w polu karnym Legii. Burundyjczyk ograł Komorowskiego i Borysiuka, ale strzelił prosto w Skabę.

43': Mocny strzał Bartczaka mija bramkę Skaby.

42': Odważnie Suvorov, walczył z trzema obrońcami Legii, ale został zablokowany.

40':Świetna akcja Michała Żyry. Młody pomocnik świetnie znalazł się w polu karnym, uderzył, ale Kaczmarek był na posterunku. W odpowiedzi strzał Nykiela, który nie zrobił wrażenia na Skabie.

39': Ładnie z dystansu Vrdoljak. Brawo za decyzję, nagana za precyzję.

37': Dobra akcja Legii, ale Żyro fatalnie podawał do Gola.

36': Struna fatalnie dośrodkowywał z prawej strony.

34': Tym razem Kosanović leży na boisku.

33': Jędrzejczyk zdecydował się na strzał zza pola karnego. Może następnym razem trafi w bramkę.

31': Dobra centra z prawej strony Manu. Żyro wygrał pojedynek główkowy ze Struną, ale strzelił zbyt lekko.

30': Ależ sprytnie Ntibazonkiza, nad głowami obrońców Legii prosto do van der Biezena. Holender nie trafił w piłkę. W odpowiedzi długa piłka do Ljuboji, ale Serba wyprzedził wychodzący z bramki Kaczmarek.

28': Dobre ofensywne wejście Jędrzejczyka, ale obrońca Legii źle uderzył i piłka trafiła w boczną siatkę.

28': Van der Biezen na minimalnym spalonym.

26': W odpowiedzi dwie groźne akcje Cracovii, ale obrońcy Legii na razie nie dają się oszukać.

24': GOOOL! LEGIA! MANU! Przed polem karnym odważnie "na przebitkę" poszedł Janusz Gol, piłka trafiła do Manu, a ten silnie uderzył w stronę bramki. Futbolówka po drodze odbiła się od pięty Radomskiego i zmyliła Kaczmarka. 2:0 dla Legii.

23': Bardzo dobre zagranie prostopadłe Radomskiego do Struny, jednak był minimalny spalony. Dobre wyjście do przodu obrońców Legii.

21': Ciekawa akcja Ntibazonkizy i Niedzielna. Efektownie ale bardzo nieefektywnie.

20': Struna przerwał groźna kontrę Legii.

18': Ale akcja Ljuboji. Serb założył siatkę obrońcy Cracovii, ale uderzył bardzo słabo. Jednak zwód- stadiony świata.

16': Rzut rożny dla Legii. Bez zagrożenia dla Kaczmarka.

14': Ale błąd Żewłakowa. Ntibazonkiza stanął sam na sam z Skabą, ale legionista nie dał się pokonać.

12': GOL DLA LEGII! Manu! Vrdoljak uderzał z środka pola karnego. Piłka odbiła się od kilku obrońców, Kaczmarek wybił futbolówkę w bok, tam znalazł się Manu i strzelił do pustej bramki.

11': Dobry początek meczu. Obie drużyny miały swoje stuprocentowe szanse do zdobycia gola.

9': W odpowiedzi dobra akcja Manu. Portugalczyk strzelał z ostrego kąta, ale Kaczmarek nie dał się zaskoczyć.

8': Poprzeczka po strzale van der Biezena. Ostro dośrodkował Kosanović, ale Holender strzałem głową trafił w poprzeczkę.

6': Dobra akcja Cracovii z lewej strony. Suvorov dobrze dośrodkowywał, ale obrońcy Legii byli na miejscu.

4': Będzie zmiana w Cracovii. Nykiel za Suarta.

3': Suart opatrywany jest za linią boczną.

1': Ładna akcja Ljuboji. Ograł obrońcę "Pasów", ale nie zdołał oddać strzału. Kontuzja w zespole Cracovii. Suart paskudnie upadł i prawdopodobnie doznał skręcenia kolana.

1': Zaczynamy mecz Cracovii z Legią Warszawa!

16:57 : Pierwszy arbitrem jest dzisiaj pan Paweł Pskit z Łodzi.

16:55: Znamy składy obu drużyn:

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Manu, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Michał Żyro - Danijel Ljuboja

Cracovia: Wojciech Kaczmarek- Milos Kosanović, Mateusz Żytko, Arkadiusz Radomski, Andraż Struna - Alexandr Suvorov, Saidi Ntibazonkiza, Mateusz Bartczak, Hesdey Suart - Andrzej Niedzielan, Koen Van Der Biezen

16:55 : Dla Legii to pierwszy mecz w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Poprzednie spotkanie z Zagłębiem zostało odwołane z powodu złego stanu murawy na Pepsi Arenie. Natomiast Cracovia w poprzedniej kolejce, na własnym stadionie, przegrała z Koroną Kielce 1:2.

16:55 : Witam wszystkich. Na stadionie przy Kałuży w Krakowie obie drużyny już zakończyły rozgrzewkę. Pogoda do gry w piłkę jest idealna. Czekamy na pierwszy gwizdek w meczu Cracovia- Legia Warszawa!

*Liga Europejska: Legia zremisowała z Gaziantepsporem 0:0 i awansowała do kolejnej rundy (ZDJĘCIA)