Łukasz Trybulski
W 6. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Polonia Warszawa ulega na wyjeździe drużynie Jagiellonii Białystok 2:3. Piłkarze Jacka Zielińskiego mieli szansę - w razie zwycięstwa, objąć prowadzenie w tabeli, lecz przez całe spotkanie odstawali od rywala. Gospodarze byli w tym spotkaniu lepsi pod każdym względem i zasłużenie awansowali na drugie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Jagiellonia rozegrała najlepszy w tym sezonie mecz i w swoim 250. spotkaniu w ekstraklasie, pokonała Polonię Warszawa. Jej zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyby nie popełniła błędów w obronie i pokazała lepszą skuteczność w ofensywie.

Gospodarze przeważali od początku. Pomocnicy Jagiellonii przejmowali wiele piłek, wiele akcji przeprowadzanych było skrzydłami. Już w 8 min. było groźnie pod bramką polonistów, ale strzał Dawida Plizgi wybił na róg Sebastian Przyrowski. W odpowiedzi w 24 min. Daniel Sikorski nieźle uderzył głową po dośrodkowaniu Aleksandara Todorovskiego, ale Jakub Słowik ten strzał obronił. Chwilę później padł pierwszy gol dla gospodarzy. Plizga świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Andrius Skerla "szczupakiem" trafił do siatki.

Polonia zaatakowała, próbując wyrównać. W 33 min. Słowik w świetnym stylu obronił strzał Łukasza Trałki z linii pola karnego. Dwie minuty później po kolejnej kontrze gospodarzy, Rafał Grzyb trafił w słupek bramki Polonii.

W drugiej połowie goście grali lepiej niż przed przerwą, a Jagiellonia, nieco cofnięta, wciąż groźnie kontratakowała. Okazało się to świetną taktyką, bo w 53 min. Tomasz Frankowski dostał piłkę właśnie po kontrze i będąc sam na sam z Przyrowskim, sprytnym strzałem pod jego rękami podwyższył wynik. W 60 min po akcji Tomasza Kupisza z Plizgą, ten drugi próbował pokonać Przyrowskiego z 16 m, ale ten strzał bramkarz Polonii w dobrym stylu obronił.

Białostoczanie kontrolowali sytuację na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W 66 min. po akcji dwóch rezerwowych polonistów: Grzegorz Bonin dośrodkował, a Łukasz Teodorczyk, strzałem głową, zdobył kontaktowego gola. Piłka odbiła się jeszcze po drodze od Thiago Cionka, lobując debiutanta Krzysztofa Barana, który po przerwie w bramce Jagiellonii zastąpił kontuzjowanego Słowika.

Gospodarze nadal jednak czekali na kontry. W 72. min po kolejnej takiej właśnie akcji, Plizga zagrał do Grzyba, a ten pokonał Przyrowskiego. W 82. min po kolejnej kontrze gola mógł zdobyć Kupisz, ale minimalnie przestrzelił.

W 87 min. zostawiony bez opieki Robert Jeż uderzył w długi róg i Jagiellonia wygrywała już tylko jedną bramką. Goście jeszcze zaatakowali, ale także w doliczonym czasie gry nie zdołali wyrównać.

Po meczu powiedzieli:

Trener Jagiellonii Czesław Michniewicz: "Z mojej perspektywy wydaje się, że był to bardzo emocjonujący mecz, stojący na dobrym ligowym poziomie, w którym padło pięć bramek - tych bramek powinno być więcej. Było też dramatycznie, kontuzji doznał Jakub Słowik, w niegroźnej sytuacji, wybijając piłkę. Wszedł debiutant. Wprawdzie straciliśmy dwie bramki, ale trudno winić go za którąkolwiek.

Ten mecz zaczęliśmy bardzo dobrze. Pierwszych 15-20 minut, szkoda że nie strzeliliśmy bramki, był to chyba nasz najlepszy okres w meczu. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, wyprowadziliśmy też później kilka ładnych kontr, ale w kluczowych momentach zabrakło zimnej krwi. Nad tym musimy pracować. To, co dzisiaj wystarczyło na Polonię, na pewno nie wystarczy za tydzień na Lecha w Poznaniu".

Trener Polonii Jacek Zieliński: "Gratuluję Jagiellonii zasłużonego zwycięstwa, była zespołem lepszym, to nie podlega dyskusji. My przyjechaliśmy na stadion dopiero w drugiej połowie, trochę za późno, żeby odwrócić losy meczu. W pierwszej połowie, przykro mi bardzo, nas nie było na boisku. Szkoda takiego meczu, była szansa nawet na fotel lidera, ale, jak się okazuje, na chwilę obecną to nas przerosło. Mamy tydzień czasu na to, żeby wyleczyć rany i te fizyczne i te psychiczne i przed nami derby z Legią, w których musimy pokazać zdecydowanie inną twarz. Bo to, co się dzisiaj działo, szczególnie w pierwszej połowie, to nie miało nic wspólnego z piłką nożną".

Relacja z meczu Jagiellonia-Polonia na drugiej stronie

'90 +3 **KONIEC MECZU! Jagiellonia Białystok wygrywa z Polonią Warszawa 3:2. **

'90 +3 Frankowski bliski strzelenia drugiej bramki, ale Przyrowski broni rewelacyjnie. Poloniści mają jeszcze nadzieję na remis

'90 +3 Jacek Zieliński usunięty z ławki trenerskiego przez sędziego!

'90 Sędzia dolicza trzy minut do regulaminowych 90.

'89 Zaczyna się wyścig ekipy Zielińskiego z czasem

'88 Najpierw strzela Šultes. Uderzenie zablokowane, a potem dobija Jeż, lecz niecelnie

'87 Nerwowa końcówka w Białymstoku. Pomimo, że gospodarze dominują na boisku, piłkarze Polonii byli w stanie ponownie strzelić kontaktową bramkę

'86 **GOOOOL! Jeż strzela drugą bramkę dla Polonii! **

'85 Widać, że napastnikom Jagi jest nadal mało. Szukają aktywnie szansy do strzelenia czwartej bramki

'84 Dośrodkowanie z rzutu rożnego dla gości, ale Baran wyłapuje piłkę

'81 Kontra Polonii. Boni chciał dośrodkowywać, a wyszedł mu całkiem groźny strzał lobem. Piłka ląduje jednak na górnej siatce

'80 Tomasz Kupisz bliski strzelenia bramki. Płaskim strzałem starał się pokonać Przyrowskiego

'79 Zaczyna się ostatnie dziesięć minut spotkania, Polonia musi zacząć naciskać wyraźniej rywala

'77 Dobra akcja zawodników Polonii, ale obrońcy Jagi nie dają się zaskoczyć

'76 Posiadanie piłki - 53 proc. dla gości, 47 proc. dla gospodarzy

'75 Jeż po raz kolejny z dystansu, ale po razy kolejny niecelnie

'74 Schodzi zdobywca bramki Plizga. Ta zmiana była szykowana jeszcze przed tak, jak napastnik Jagiellonii strzelił na 3:1. Na boisku pojawił się Cetković

'73 Żółta kartka na Teodorczyka

'71 **GOOOOL! Plizga i jest już 3:1! Ten, który była najaktywniejszy w pierwszej połowie strzela w końcu bramkę! **

'69 Zawodnicy Polonii, bo zdobyciu kontaktowego gola, coraz częściej są przy piłce

'66 Kolejna zmiana w ekipie Jacka Zielińskiego. Cani za Brzyskiego

'66 ** GOOOOL! Teodorczyk strzela bramkę kontaktową po świetnym dośrodkowaniu Bonina! Jagiellonia-Polonia 2:1 **

'65 Po razy kolejny formacja defensywna Polonii daje się zaskoczyć, tym razem od utraty bramki ratuje gości spalony napastnika Jagiellonii

'64 Dobry strzał Jeża, ale bez kłopotu broni Baran

'63 Gospodarze grają jak natchnieni. Są o półkroku szybsi od rywali

'61 Zmiana w drużynie Jagiellonii. Pejovicia zmienia Kukol.

'60 I znów groźna akcja pod bramkę Przyrowskiego, Plizga mija bramkarza, ale strzela tylko w boczną siatkę

'59 Kolejna podbramkowa sytuacja gospodarzy, ale Przyrowski świetnie broni

'58 Šultes szarżuje z piłką, lecz zamiast ją podawać traci w głupi sposób

'55 Podopieczni Jacka Zielińskiego coraz częściej pod polem karnym Barana

'54 Boni niebezpiecznie wrzuca futbolówkę w pole karne, ale obrońcy Jagiellonii są dobrze ustawieni

'52 Długiego podanie do Frankowskiego, Franek sunął z piłką na bramkę Polonii, ograł bramkarza i podwyższa prowadzenie Jagiellonii

'52 **GOOOOL! Frankowski strzela na 2:0! **

'50 Zawodnicy Jagi chcieli prostopadłym podaniem stworzyć groźną sytuację pod bramką Przyrowskiego, ale akcję świetnie zablokował Kokoszka

'48 Teodorczyk strzela z dystansu, ale niecelnie

'47 Pierwsza dobra interwencja młodego goalkeepera Jagi

'45 Sędzia rozpoczyna drugą odsłonę spotkania Jagiellonia-Polonia. Przypomnijmy jest 1:0 dla gospodarzy.

'45 Na boisko wchodzą Bonin za Trałkę i Teodorczyk za Sikorskiego. Natomiast w drużynie gospodarzy zmiana na pozycji bramkarza. Za Słownika wszedł Baran.

Powoli piłkarze wychodzą na drugą połowę.

'45 +2 Koniec pierwszej części spotkania. Jagiellonia wygrywa z Polonią Warszawa 1:0 po strzale z rzutu wolnego!

'45 +2 Błyskawiczna kontra gospodarzy. Frankowski trafia do siatki, ale był na spalonym

'45 +2 Groźna akcja gości. Świetna piłka Piątka do Sikorskiego, ale wywalczyli tylko rzut rożny

'44 Szybkie wymiany piłki zawodników Polonii. Sędzia dolicza dwie minuty gry

'43 Przerwa w grze. Pejović leży na boisku, po teatralnym upadku

'41 Słownik przy wybiciu piłki niefortunnie upada, lecz na szczęście nie jest to groźny uraz

'40 Polonia próbuje ataku pozycyjnego, ale napastnicy złapani w pułapkę offside'ową

'38 Pliza strzela, ale obok bramki

'37 Rzut wolny dla Jagiellonii

'35 Plizga szarżuje w środku boiska. Podaje do Franowskiego, który jest faulowany przez Kokoszkę

'34 Groźna sytuacja dla Jagi, ale Kupisz na spalonym

'33 Zamieszczanie przed polem karnym gospodarzy. Trałka strzela dwa razy, jednak bramkarz Jagiellonii nie daje się zaskoczyć

'32 Rzut rożny dla Polonii. Sikorski strzela w niekonwencjonalny sposób, ale broni Słownik

'31 Posiadanie piłki 58 proc. dla drużyny gospodarzy

'30 Kolejna akcja ekipy Jacka Zielińskiego, ale Słownik był tam, gdzie powinien

'28 Groźna kontra gospodarzy, ale Frankowski źle podaje do Plizgi

'27 Todorowski wrzuca piłkę w pole karne Jagiellonii, ale nikt do niej nie dochodzi

'26 Kibice gospodarzy skandują - Jeszcze jeden!

'25 **GOOOL! 1;0 dla Jagiellonii! Po faulu Trałki, za który dostał żółtą kartę, Skerla strzela bezpośrednio z rzutu wolnego! **

'24 Kolejna świetna akcja gości, ale strzał z głowy broni Słownik

'23 Dobre przejecie przez Šultesa i strzał z dystansu, ale bramkarz Jagiellonii broni bez problemu

'22 Zachodzące słońce wyjątkowo utrudnia dokładną grę na połowie boiska

'19 Kolejne dośrodkowanie w pole karne drużyny Zielińskiego i znowu aktywny Plizga

'18 Szybka odpowiedź gospodarzy. Plizga strzela blisko słupka

'17 Pierwsza w tym spotkaniu dobra akcja w wykonaniu polonistów. Strzał Jeża obroniony jednak przez Słownika

'14 Łukasz Trałka w nieprzepisowy sposób zatrzymuje zawodnika z Białegostoku, który wychodził z szybką kontrą

'13 Zamieszanie w polu karnym Polonii, ale bez wykończenia

'10 Piłkarze z Białegostoku wrzucają piłkę w pole karne rywala raz z jednej, raz z drugiej strony, ale Polonia skutecznie się broni

'9 Gospodarze zamykają gości na połowie boiska. Coraz niebezpiecznej pod bramką Polonii.

'8 Świetna sytuacja Jagiellonii. Frankowski podaje do Plizgi, ten jednak uderza prosto w Przyrowskiego.

'7 Moment spokojniejszej gry po obu stronach.

'4 Kupisz dośrodkowuje w pole karne, ale Plizga nie dosięgnął piłki.

'3 Rzut rożny dla Polonii, ale bez wykończenia.

'2 Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Niebezpieczny strzał Plizgi z dystansu.

17.00 Pierwszy gwizdek w meczu. Polonia w razie zwycięstwa zostanie samodzielnym liderem T-Mobile Ekstraklasy.

17.00 Skład Jagiellonii: Słowik - Skerla, Plizga, Kupisz, Hermes, Cionek, Pejović, Norambuena Ruz, Bartczak, Frankowski, Grzyb.
Rezerwowi: Baran - Mido, Tymiński, Cetković, Kukol, Seratlić, Canas.

Skład Polonii: Przyrowski - Todorovski, Kokoszka, Sadlok, Brzyski - Trałka, Jodłowiec - Piątek, Jež, Šultes - Sikorski.
Rezerwowi: Gliwa - Mynar, Cani, Przybecki, Bonin, Teodorczyk, Tosik.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!