MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądać mieszkaniowa część Towarowej 22. Apartamenty za miliony. Będą synonimem luksusu w Warszawie?

Kamil Jabłczyński
Kamil Jabłczyński
Budynek mieszkalny, wieżowce i park. Kompleks Towarowa 22 ma być wielofunkcyjny
Budynek mieszkalny, wieżowce i park. Kompleks Towarowa 22 ma być wielofunkcyjny materiały prasowe
Wysokie biurowce, zielona przestrzeń, a także część mieszkalna. W Browarach Warszawskich zaprezentowano koncepcje apartamentowca M7, który wyróżnić ma architektura nawiązująca do modernizmu, ale przede wszystkim niezwykle wysoki standard mieszkań, które się tam znajdą. Do tej pory symbolem luksusowego apartamentu w centrum była Złota 44, ale właśnie zaczyna wyrastać jej bardzo poważny konkurent.

Towarowa 22 - wieżowce, park i apartamenty

140 apartamentów o standardzie premium to plan dla inwestycji, która nosi nazwę M7 i znajdzie się przy Towarowej 22. Przestronne mieszkania od jedno- do pięciopokojowych zaoferują metraże od 38 do 148 mkw. Każde z nich będzie posiadać duży balkon lub loggie, a w w podwyższonym standardzie ogrody zimowe i panoramiczne okna z widokiem na park. Dla lokali na najwyższych piętrach zaprojektowano tarasy na dachu, które można zagospodarować zielenią.

Budynek mieszkaniowy o kaskadowej wysokości od 4 do 8 pięter ma uzupełnić przestrzeń od strony ulicy Miedzianej i będzie sąsiadować z parkiem, którego część będzie gotowa do końca 2025 roku.

M7 to nasz pierwszy budynek pod marką Archicom Collection. Adresujemy ją do klientów segmentu premium (...) Realizujemy tutaj miejsce z charakterem, które spełni wszystkie codzienne potrzeby w zasięgu kilku minut. Od spaceru z rodziną, spotkania w ulubionej restauracji, po wydarzenia kulturalne w niepowtarzalnej atmosferze. Wykraczającą poza standard wykończenia wartością dodaną inwestycji będzie wysokiej klasy sztuka – opowiadał podczas prezentacji Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Symulator Lamborginhi i tajemnicze ceny

Zakończenie budowy apartamentowca przy ul. Miedzianej 7 planowane jest z kolei w III kwartale 2026 r. Natomiast już teraz rusza sprzedaż mieszkań w budynku, ale póki co nie są znane ceny. Ile przyjdzie zapłacić za metr kwadratowy w tym miejscu? Na konferencji prasowej padło pytanie o kwotę... 100 tysięcy złotych za metr. Dawid Wrona nie chciał jednak odpowiedzieć jednoznacznie, przypominając, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.

Do dyspozycji mieszkańców ma być także wiele przestrzeni, które kojarzyć mogą nam się głównie z hotelami:

  • fitness z siłownią,

  • sauna i gabinetem masażu,

  • klub mieszkańca z salą kinową, stołem bilardowym, strefą do gry w golfa i piłkarzyki,

  • a także symulator Lamborghini.

Ten ostatni ma umożliwić nam poczuć się jak za kierownicą prawdziwego auta włoskiej marki - w wygodnym fotelu i za wielkimi ekranami. Dostęp do systemu zarządzania inteligentnym domem pozwoli głosowo lub zdalnie sterować oświetleniem, regulować temperaturę i wyłączać urządzenia elektryczne. Natomiast aplikacja w telefonie umożliwi zbliżeniowe otwieranie drzwi, bram czy przywołanie windy.

Własna kolekcja sztuki i tereny zielone

Właśnie własna kolekcja sztuki ma być elementem charakterystycznym dla tego miejsca. Wnętrza holi zdobić będą sygnowane prace Helmuta Newtona – jednego z najsłynniejszych fotografów XX wieku, które mogliśmy obejrzeć dzisiaj podczas wydarzenia zapowiadającego powstanie M7.

- Przyszłych mieszkańców powita reprezentacyjny parterowy łącznik z lobby o stylowych detalach, takich jak ceramiczna mozaika, posadzka lastryko ze specjalnie odzyskanego kruszywa, czy lada recepcyjna z przetapianego bazaltu. Zaproponowaliśmy też szkło ornamentowe, stalową ślusarkę, podziały okien, okrągłe oświetlenie sufitowe i kolumny inspirowane modernistyczną stylistyką Domu Słowa Polskiego. Elewacja budynku jest kompozycją ryflowanego piaskowca, drewnianych paneli i balustrad ze szklanych cegieł – dodaje Maciej Rydz, partner w pracowni JEMS Architekci.

Przypomnijmy, że Towarowa 22 to przeobrażony cały miejski kwartał i wielofunkcyjny projekt. Znajdą się tam także wysokościowce, ale też dwa hektary parku. Ma on być centralnym punktem projektu wraz z odrestaurowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego. Cała działka to z kolei powierzchnia około 6,5 ha. Parkowa zieleń płynnie ma przenikać do dziedzińca, który wypełnią krzewy i drzewa. Jak zapewniał nas Maciej Rydz, będzie to przestrzeń otwarta dla mieszkańców. Zieleń znajdzie się zarówno na poziomie -1, jak i na dachu. Mieszkańcy będą mogli chodzić górą, między dźwigarami lub poniżej. Projekt przypominać może popularny nowojorski High Line Park. Tam stworzono park na nieczynnej estakadzie kolejowej ciągnącej się przez dwa kilometry Manhattanu. W tym przypadku zieleń ma znaleźć się w pozostałościach poprzemysłowej hali.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto