Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa jednego z najbardziej ekologicznych osiedli w Warszawie. Mieszkańcy będą płacić mniej za rachunki

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Rusza budowa ekologicznego osiedla w Warszawie
Rusza budowa ekologicznego osiedla w Warszawie mat. prasowe
Ruszyła budowa ekologicznego osiedla na warszawskiej Białołęce. Deweloper po raz pierwszy wprowadził do projektu tak szeroki pakiet rozwiązań ekologicznych. Dzięki temu mieszkańcy osiedla będą płacić mniej za wodę i prąd. Szczegóły w tekście poniżej.

W Warszawie rusza budowa ekologicznego osiedla

Panele fotowoltaiczne, białe poszycie na dachu, gromadzenie wody deszczowej, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, zadaszone stojaki na rowery, a także roślinność porastającą wjazdy do garaży podziemnych. To tylko niektóre proekologiczne rozwiązania, jakie znajdą się na terenie ekologicznego osiedla przy ul. Talarowej na warszawskim Tarchominie. Powyższe rozwiązania przede wszystkim zmniejszają zużycie energii elektrycznej. Dzięki temu, mieszkańcy będą płacić niżesz rachunki za prąd czy wodę. – Możliwe, że dołożymy jeszcze kilka energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań _– zapowiada Cezary Grabowski. – Wciąż pracujemy nad detalami, ulepszamy na przykład układy mieszkań, które mają być jak najbardziej komfortowe i zgodne z aktualnymi potrzebami potencjalnych mieszkańców_ – informuje. Generalny wykonawca SPS Construction wszedł już na plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Budowa rozpocznie się w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

ZOBACZ, jak będzie wyglądać eko osiedle

Rusza budowa ekologicznego osiedla w Warszawie

Trwa budowa jednego z najbardziej ekologicznych osiedli w Wa...

– To rozwiązania, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, w tym na bioróżnorodność, a także przynoszą realne korzyści mieszkańcom, którzy ich oczekują – wyjaśnia Cezary Grabowski.

Niższe rachunki dla mieszkańców

Proekologiczne rozwiązania przede wszystkim zmniejszają zużycie energii elektrycznej. Przy użyciu paneli fotowoltaicznych do oświetlania części wspólnych wykorzystuje się odnawialną i tańszą energię słoneczną, białe pokrycie dachu powoduje mniejsze nagrzewanie budynku, dzięki czemu zużywa się mniej energii na jego chłodzenie klimatyzacją, natomiast zgromadzonej wody deszczowej używa się do podlewania roślin. W konsekwencji mieszkańcy płacą mniejsze rachunki za prąd i wodę. Uwzględniając stacje ładowania pojazdów elektrycznych i stojaki na rowery, deweloper zachęca przyszłych mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu.

167 mieszkań

Mieszkań na osiedlu będzie 167: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. Zaprojektowano układy od 1 do 4 pokoi z ogródkami (na parterze), loggiami lub balkonami. Do kilku mieszkań ulokowanych na ostatnim piętrze przynależeć będą duże tarasy na dachu. Deweloper zdecydował się na mieszkania o wielkości od 26 do 100 mkw. Planowana data zakończenia budowy osiedla to druga połowa 2022 roku.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto