Wielka Olimpia! Grudziądzanie wygrali z Miedzią 4:2! [wideo, bramki]

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Olimpia w fantastycznym stylu rozpoczęła nowy sezon. Pokonała silną Miedź Legnica aż 4:2. Dwie bramki strzelił Maciej Rogalski, a po jednej debiutujący: Arkadiusz Aleksander i Marcin Kaczmarek.

Początek spotkania Olimpia nieco przespała. Grudziądzanie nie potrafili zagrozić bramce rywali, grali też niepewnie w obronie, co przyniosło kilka szans "Miedziance". Goście przypieczętowali przewagę w 21. minucie, kiedy to prostopadłym podaniem za linię obrony został obsłużony Wojciech Łobodzński, który znalazł się sam na sam z Sapelą, minął go i wpakował piłkę do pustej bramki.Grudziądzanie dostali swoisty zimny prysznic. Zaczęli grać pewniej, dokładniej i zdobyli inicjatywę. Już w 29. minucie świetną akcję golem zakończył Rogalski. Wtedy Olimpia ruszyła do ataku jeszcze śmielej. Trzy minuty później piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, z 40 metrów strzelił nowy nabytek klubu z ul. Piłsudskiego - Marcin Kaczmarek.Nie minęły nawet dwie minuty, a było już 3:1 - po bramce kolejnego debiutanta w biało-zielonych barwach - Arakdiusza Aleksandra. Błyskotliwym podaniem piętą popisał się Kaczmarek, który stworzył napastnikowi Olimpii sytuację nie do zmarnowania, a Aleksander wykorzystał ją pewnym strzałem obok bezradnego Bledzewskiego.Kolejny, chyba decydujący o losach spotkania, cios padł tuż po zmianie stron. Rogalski mocnym strzałem głową, po dośrodkowaniu Kaczmarka z rzutu rożnego, nie dał szans golkiperowi Miedzi. Goście znaleźli się pod ścianą. Ich rozpaczliwe próby stworzenia sobie dobrej okazji do odrobienia choć części strat spełzały na niczym. Wszystko wychodziło za to Olimpii, która nadal kontrolowała przebieg spotkania.-------------------------------------------------------------------------------------Przeczytaj zapis relacji live:Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica-------------------------------------------------------------------------------------W 67. minucie drugą bramkę dla Miedzi zdobył Woźniczka. Piłka trafiła na jego stopę po rzucie rożnym, a obrońca drużyny z Legnicy pewnie wpakował ją z metra pod poprzeczkę. Do końca spotkania goście próbowali jeszcze szarpanymi akcjami minąć defensorów Olimpii, ale sztuka ta nie udała się już ani razu.Olimpia wygrała ostatecznie 4:2 i w pięknym stylu rozpoczęła nowy sezon. Grudziądzanie pokazali, że potrafią wykorzystać swój potencjał i będą znaczącą siłą na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.Olimpia Grudziądz 4:2 Miedź Legnica                                           21' Łobodziński 29' Rogalski32' Kaczmarek34' Aleksander48' Rogalski                                            67' Woźniczka Olimpia: Łukasz Sapela - Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Denis Popovič (89' Bruno Żołądź), Maciej Rogalski (84' Robert Szczot) - Arkadiusz Aleksander (71' Adam Cieśliński).Miedź: Andrzej Bledzewski - Szymon Zgarda, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada (67' Igor Jovanović) - Marcin Garuch, Daniel Feruga, Radosław Bartoszewicz (90' Patryk Szymański), Mateusz Szczepaniak, Damian Lenkiewicz (67' Yannick Kakoko) - Wojciech Łobodziński.Żółte kartki: Smoliński, Jaroch, Piter-Bučko - Bartoszewicz.