Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zastal pewnie pokonał rezerwy aktualnego mistrza Polski

Paweł Tyl
Rafał Rajewicz zdobył trzy punkty.
Rafał Rajewicz zdobył trzy punkty. Paweł Tyl
W zaległym spotkaniu pierwszoligowych rozgrywek Zastal podejmował we własnej hali Asseco II Prokom Gdynia. Podopieczni Tomasza Herkta wygrali 80:59. W spotkaniu zadebiutował, pozyskany z Turowa Zgorzelec, Mateusz Jarmakowicz. Zdobył 12 punktów.

Zastal rozpoczął od bardzo mocnego uderzenia. Szybkie ataki, błyskawiczna wymiana podań i celne rzuty z gry kompletnie zaskoczyły przyjezdnych. Pozwoli to na uzyskanie po I kwarcie sporej zaliczki - 18:8.

II kwartę od celnej trójki rozpoczął Kukiełka. Efektywnie pod koszem gdynian radził sobie nowy center Zastalu - Mateusz Jarmakowicz. Imponował ustawieniem i w walce w powietrzu. Jednak pod koniec kwarty przyjezdni przeprowadzili kilka skutecznych akcji i zmniejszyli stratę - przy stanie 40:27 zespoły zeszły na przerwę.

Początek III kwarty to ciągła dominacja Zastalu. W 24 min kontuzji nabawił się rozgrywający gdynian - Grzegorz Mordzak. Przewaga gospodarzy wzrosła już do 25 punktów. 'Oj, zapowiada się pogrom' - zrodziło się wówczas pewnie w niejednej kibicowskiej głowie... Nic z tych rzeczy... dalsza część spotkania zaczęła do złudzenia przypominać to minione z Politechniką Warszawską. Zastal wyraźnie się rozluźnił, zaczęło brakować koncentracji, w grę wdarły się niepotrzebne błędy. Słowem rywal zaczął błyskawicznie odrabiać starty.

Przez 3 min ostatniej kwarty gdynianie zdobyli 9 punktów - przy zerowym dorobku naszego zespołu - na tablicy świetlnej mieliśmy wówczas 59:53. W tym momencie sygnał do ataku dał Jarosław Kalinowski - trafił za trzy. Później nasi obronili dwie akcjei przeprowadzili udane kontry. Nie oddali przewagi, wygrywając ostatecznie 80:59.

Punkty zdobyli:

Intermarche Zastal - 80 pkt.: Flieger 17 M.Chodkiewicz 14 Jarmakowicz 12 Kus 10 Kalinowski 9 Kukiełka 5 Wilczek 4 Rajewicz 3 Szepczyński 2 Wróbel 2 Busz 2 A.Chodkiewicz 0

Asseco II Prokom Gdynia - 59 pkt.: Krajniewski 16 Wojdyr 13 Sikora 11 Krauze 7 Storożyński 7 Kobus 5 Mordzak 2 Grujić 0 Bach 0 Konsek 0