Agrofarma Gołaszewo nowym liderem III Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

Po trzeciej kolejce nastąpiła zmiana lidera choceńskiej ligi futsalu. Po zasłużonym zwycięstwie fotel lidera objęła do następnej kolejki Agrofarma Gołaszewo po zwycięstwie nad drużyną Saniko Włocławek.

Już w pierwszym spotkaniu 3 kolejki doszło do niespodzianki, a nawet można rzec do sensacji, gdzie niżej notowana drużyna Wiki Włocławek, pokonała dotychczasowego lidera Wircom Włocławek 3:1. Słowa uznania należą się drużynie Wiki nie tylko z racji pokonania lidera, ale z podniesienia się po srogie porażce tydzień temu z Agrofarmą Gołaszewo 1:5.
W kolejnym spotkaniu na szczycie, wicelider rozgrywek Domex Kowal dość łatwo uległ drużynie Galacticos Izbica 7: 4, co również należy uznać za wielką sensację i niespodziankę tej kolejki.. Tak, więc zajmująca po dwóch kolejkach trzecie miejsce drużyna z Gołaszewa po trzeciej wygranej 3: 1 z Saniko Włocławek, objęła prowadzenie w lidze choceńskiej lepszym bilansem bramek przed drużyną z Izbicy Kujawskiej. W ogóle w tej kolejce doszło do kilku zaskakujących wyników, ale o ich rezultatach później.
Jeśli chodzi o spotkanie pomiędzy Agrofarmą Gołaszewo, a Saniko Włocławek, mecz od pierwszego gwizdka sędziów był szybki, zacięty oraz bardzo emocjonujący. Bilscy strzelenia pierwszego gola byli piłkarze z Gołaszewa. Tylko bardzo dobrej postawie golkipera, drużyna Saniko może zawdzięczać, że nie straciła gola w pierwszej połowie. Na przeszkodzie nie tylko stał bramkarz, ale poprzeczka i słupek. Tak, więc do przerwy wynik spotkania 0:0.
Po wznowieniu gry, ponownie do ataku ruszyli piłkarze z Agrofarmy, którzy za wszelką cenę chcieli strzelić pierwsi gola, aby ustabilizować i uspokoić dalszą grę. Tak też się stało, ale dopiero w 26 minucie, gola na 1: 0 strzelił Mariusz Konwerski. Minutę później na 2: 0 podwyższył Daniel Komorowski, i wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Nic mylnego, bo drużyna z Włocławka nie dawała za wygraną, i z minuty na minutę stwarzała coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Agrofarmy. W 33 minucie za faul na napastniku Saniko, obrońca Agrofarmy Krzysztof Nawrocki ukarany został czerwoną kartką. Czy ten faul akurat zasługiwał na czerwony kartonik, nie mnie oceniać, gdyż z wypowiedzi wielu obserwatorów tego spotkania, na nią nie zasłużył, ale z sędzią się nie dyskutuje i należało uszanować jego werdykt. Mimo grania w osłabieniu, piłkarze z Gołaszewa wznieśli się na wyżyny i w 35 minucie podwyższyli wynik na 3: 0 po strzale Arkadiusza Barczaka. Mimo upływu czasu drużynę z Saniko stać było tylko na strzelenie jednego gola na dwie minuty przed końcem meczu, a strzelcem bramki był Dariusz Rakowski. Tak, więc po zaciętej i emocjonującej walce kolejne trzy punkty zainkasowała drużyna z Gołaszewa, która dzięki tej wygranej i korzystniejszemu bilansowi bramek została nowym liderem do następnej kolejki. Gratulację należą się całej drużynie z Gołaszewa, gdyż grając w osłabieniu potrafiła strzelić gola. Ponadto grała od początku spotkania z brakiem kilku podstawowych piłkarzy tj.: Michała Kraszewskiego, Mariusza Prokopiaka i Jakuba Głowackiego. W drużynie Agrofarmy wszyscy piłkarze zasłużyli na słowa uznania i gratulację, bo drużyna Saniko postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Sporym zaskoczeniem dla kibiców i organizatorów jest nadal słaba postawa drużyny Rotacji, która w poprzednich edycjach plasowała się w czołówce, a dziś z bilansem punktów „0" jest na dole tabeli rozgrywek. W dzisiejszym spotkaniu uległa dość wyraźnie drużynie Batorego Borzymie.
Agrofarma wystąpiła w składzie: Wojciech Nawrocki-bramkarz, Krzysztof Nawrocki, Rafał Prokopiak, Arkadiusz Barczak (1), Mariusz Konwerski (1), Piotr Maślanka-bramkarz, Patryk Czarnecki i Daniel Komorowski (1).
Drużynie Saniko wystąpiła w składzie: Kamil Adamowski, Kamil Heliński, Łukasz Kunecki, Arkadiusz Przyjałkowski, Dariusz Rakowski (1), Konrad Szudzik oraz Patryk Tyrajski.
Wyniki 3. kolejki 1 ligi:Dobra Passa Włocławek - Zjednoczeni Czerniewice 4:6 (2:5), Jakub Piwoński (18, 20, 23), Tomasz Rychnowski (37) - Mateusz Malinowski (1, 15, 16, 17), Daniel Olejniczak (3) , Arkadiusz Jóźwiak (35);
Domex Kowal - Galacticos Izbica 4:7 (1:2), Patryk Olczak (21, 38), Paweł Behlke (15), Michał Jakubowski (34) - Kamil Kuropatwiński (3, 18, 38, 40), Bartłomiej Mielczarek (24, 36), Rafał Biernacki (35);
Choceniaki - FC Nakonowo 7:3 (2:0), Paweł Komorowski (12, 27, 40), Paweł Nitecki (22, 37), Łukasz Lewandowski (13), Maciej Małecki (33) - Piotr Jaranowski (28, 38), Łukasz Zdanowski (37);
Batory Borzymie - Rotacja 7:4 (1:3), Damian Wiśniewski (18, 34), Krystian Krajewski (22), Marcin Szatkowski (28, 32), Tomasz Mikołajczak (29), Dawid Łojewski (37) - Jakub Podolski (3), Piotr Gotłasz (11, 17), Adrian Basaj (40);
Agrofarma Gołaszewo - Saniko 3:1 (0:0), Mariusz Konwerski (26), Daniel Komorowski (27), Arkadiusz Barczak (35) - Dariusz Rakowski (38);
Zespół Szkół CKR Kowal - Urząd Miejski w Lubrańcu 3:8 (1:3), Wojciech Zieliński(25), Kamil Baranowski (31), Bartłomiej Ziemba (38) - Arkadiusz Andrzejewski (24, 28, 40), Bartłomiej Budziszewski (2, 22), Łukasz Kmieć (15, 36), Jakub Pietrzak(17);
Wircom Włocławek WIKA 1:3 (1:2), Damian Bukowski (19) - Kamil Bącela (18), Cezary Dobruń(19), Igor Bącela (23)

Wyniki 2. kolejkiWyniki 1. kolejki
We wszystkich spotkaniach 3 kolejki 1 i 2 ligi strzelono łącznie 122 goli, po 61 na każdej lidze.Klasyfikacji najskuteczniejszego strzelca 1 ligi pierwsza trójka przedstawia się następująco:
* Kamil Kuropatwiński - Galacticos Izbica -

10* Paweł Behlke - Domex Kowal -

8* Damian Bukowski - Wircom Włocławek -

7
W 2 lidze padły następujące rezultaty:
Kruszyniaki – Optymiści -

1:8Gimnazjum Choceń - SLO Choceń - 2:7Chemia Budowlana Atlas Włocławek - Strażak Nakonowo Stare 7:3ZRB Szefler Kowal - The Jokers -

8* Mikołaj Jakubowski – ZRB Szefler Kowal – 6
Na czwartą kolejkę Choceńskiej Ligi Futsalu zapraszam wszystkich sympatyków i kibiców piłki halowej w najbliższą sobotę (15.12) od godziny 12: 00 do hali GOSiR w Choceniu.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?