Anwil Włocławek zwycięski w Słupsku

mają się z czego cieszyć
mają się z czego cieszyć fot. Piotr Kieplin Gazeta Pomorska
Koszykarze włocławskiego Anwilu odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. W środę pokonali w wyjazdowym spotkaniu Energę Czarnych Słupsk 81:72.

Podopieczni trenera Emira Mutapcicia mecz rozpoczęli więcej niż dobrze. Po kilku minutach gry, włocławianie prowadzili już 11:2, a następnie 14:4 i 18:8. Swą wypracowaną przewagę konsekwetnie utrzymywali, a po trójce Seida Hajricia prowadzili już nawet dwunastoma punktami (21:8), by pierwsze dziesięć minut wygrać ostatecznie 25:12.
Nerwowość w poczyniania włocławskiego zespołu wdarły się zwłaszcza w drugiej kwarcie, gdzie szybko dwa faule złapał Marcin Nowakowski. Po trójce Krzysztofa Szubargi, Anwil prowadził co prawda 37:26, ale potem pięć punktów z rzędzu rzucił dla Czarnych Darnell Hinson - najskuteczniejszy gracz słupszczan w całym meczu. Za trzy punkty trafił jeszcze Hajrić, ale ostatnie punkty w tej części gry zdobyli Morrison i Burrell, przez co Anwil wygrywał po dwudziestu minutach gry 42:38.
PO MECZU MÓWI DARDAN BERISHA
Już na samym początku trzeciej kwarty, gospodarze doszli na dwa punkty, za sprawą punktów Białka i Hinsona, ale po punktach Allena i Szubargi, Anwil znów odskoczył na dwanaście punktów (było 54:42). Jednak chwilę później mieliśmy remis 57:57, za sprawą punktów Hinsona i Cesnauskisa, a nawet Czarni wyszli na jednopunktowe prowadzenie 60:59. Czwartą kwartę, Anwil wygrał ostatecznie dziesięcioma punktami 22:12, po punktach Szubargi było 72:67. Co prawda, po rzutach osobistych, które wykorzystał Cesnauskis, zrobiło się jeszcze 75:72, ale decydujące punkty dla włocławian z linii rzutów osobistych zdobyli Allen i Hajrić.
W najbliższą niedzielę, w Hali Mistrzów, Anwil zagra z Polpharmą Starogard Gdański. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.
ENERGA CZARNI SŁUPSK
72ANWIL WŁOCŁAWEK

81[12:25, 26:17, 22:17, 12:22]
Energa Czarni: Hinson 25 (3x3, 6 zb.), Burrell 10, Morrison 6, Białek 3, Kikowski - Weaver 12 (8 zb.), Cesnauskis 12 (1x3), Leończyk 4, Roszyk, Osiński, Przyborowski, Długosz. Trener: Dainius Adomaitis.
Anwil: Edwards 19 (8 zb.), Szubarga 18 (4x3), Allen 15 (1x3), Hajrić 11 (1x3, 5 zb.), Majewski - Berisha 11 (1x3), Lewis 7 (1x3), Nowakowski, Wołoszyn, Glabas, Sokołowski, Pietrzak. Trener: Emir Mutapcic.
Sędziowali: Calik (Kraków), Kudlicki (Warszawa), Bieńkowski (Wołomin).