Dramatyczne mecze AKM i TKM w III lidze. Derby juniorów dla TKM

Wojciech Alabrudziński
Dramatyczne mecze AKM i TKM w III lidze. Postawa fair-play trenera Grzegorza Kożana

Dwa dramatyczne mecze rozegrały podczas weekendu trzecioligowe zespoły włocławskich klubów. Ich wyniki rozstrzygnięte zostały dopiero w końcówkach.Komplet wygranych ma na koncie AKM Portofino choć po pierwszej kwarcie spotkania z bydgoską Astorią mało kto stawiał na sukces włocławian. Dobra gra po przerwie sprawiła, że przed ostatnią kwartą wynik był remisowy (po 52). Gospodarze zdołali uzyskać niewielką przewagę, jedna rywal na kilka sekund przed końcem po rzutach wolnych doprowadził do remisu 72:72. Gospodarze odpowiedzieli celną trójką Sebastiana Witwickiego, a rzut rozpaczy gości trafił w obręcz.III-ligowe derby Włocławka dla AKM Portofino. Pewna wygrana z TKM Podobny, choć bez radosnego finału, był przebieg meczu TKM z KK Świecie. Na pół minuty przed końcem był remis 50:50 i w tym momencie goście trafili "3", zaś po podobnym rzucie włocławian piłka wykręciła się z obręczy. Rywale trafili też osobiste kończąc mecz wygraną. Wpływ na przegraną włocławian miał kontuzja Dawida Słupińskiego (złamany nos) odniesiona na początku 4. kwarty.Pod znakiem twardej walki stały też juniorskie derby. Zespół AKM już w 1. kwarcie stracił Aleksandra Osińskiego (kontuzja twarzy). Ułatwiło to zadanie pierwszej drużynie TKM, która już przed przerwą zapewniła sobie wysokie prowadzenie. Końcówkę meczu goście grali w trójkę (faule i kontuzje). Trener gospodarzy Grzegorz Kożan nakazał dwójce swych podopiecznych pozostanie w narożniku boiska i nie uczestniczenie w grze.Derby Włocławka juniorów starszych dla TKM. AKM przegrał 63:79 DokumentacjaAKM - Astoria 75:72 (9:21, 24:23, 19:8, 23:20)AKM Portofino: Pańczak 17, Krawiec 16, Zawalski 13, M. Piekarski 7, Witwicki 7, Leśniewski 6, Majewski 5, Topić 2, Stępkowski 2.TKM - KK Świecie 50:55 (8:18, 18:8, 12:11, 12:18)TKM: Słupiński 12, Witliński 12, Kruszczyński 8, M. Zych 5, Warszawski 5, Kijewski 3, Wronkowski 3, Sobczak 2.TKM I - AKM 80:48 (22:13, 20:10, 14:12, 24:13)TKM I: Warszawski 16, Kijewski 16, Matusiak 11, Barański 9, Chojnacki 7, Cieślakiewicz 7, Wronkowski 6, Król 4, F. Zych 2, Wasielewski 2.AKM Portofino: Nowacki 12, Taczkowski 12, Mossakowski 7, Dębczyński 7, Lebie- dziński 6, Piotrowski 4.