Legia rozgromiła Polonię Bytom. Hattrick Radovica!

Rafał Babraj
W ostatnim meczu sezonu, Legia zagra z Polonią Bytom. Legioniści ...
W ostatnim meczu sezonu, Legia zagra z Polonią Bytom. Legioniści ... legia.com
Legia pewnie pokonała Polonię Bytom, jednak nie udało się jej zdobyć wicemistrzostwa kraju. Swój mecz wygrał bowiem również bezpośredni rywal legionistów - Śląsk Wrocław.

Mecz rozpoczął się od ataków Legii, jednak pierwszą stuprocentową sytuację do zdobycia bramki w 18. minucie stworzyli sobie goście. Na szczęście instynktownie interweniował Skaba, któremu udało się rewelacyjnie obronić strzał głową z kilku metrów.

29. minucie doskonałą akcję przeprowadzili legioniści. Podanie od Manu otrzymał Radovic, który popisał się pięknym strzałem. Na posterunku był jednak bramkarz gości, który z najwyższym trudem skierował piłkę na rzut rożny.

Zobacz: Legia nie zwalnia. Wisła pokonana przy ŁazienkowskiejJednak chwilę później nie miał już nic do powiedzenia. Dośrodkowywał ponownie Manu, a do piłki znów doszedł Radovic. Tym razem udało mu się wyprzedzić obrońcę i nieco szczęśliwie skierować piłkę do siatki. 1:0 dla Legii!

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, Legia wywalczyła rzut rożny w 44 minucie. Dośrodkował Radovic, a doskonałym strzałem głową popisał się Szałachowski. Legia do szatni zeszła, prowadząc 2:0 i w tej chwili, przy remisie Śląska Wrocław, zawodnicy Macieja Skorży byli wicemistrzami kraju.

Hattrick Radovica!

Druga połowa nie przyniosła wielu zmian. Legia była dalej drużyną dominującą, lecz na bramkę udało się jej to przełożyć dopiero w 67. minucie. Znowu gola strzelił Radovic, lecz nie było to wcale ostatnie słowo Serba. Po świetnej akcji Rafała Wolskiego, który wszedł na boisko w drugiej połowie, Radovic w 85. minucie po raz trzeci pokonał bramkarza gości i zapisał na swoim koncie hattricka!

Legia wygrała pewnie i zasłużenie, jednak... nie udało jej się zdobyć wicemistrzostwa kraju. Wszystko za sprawą Śląska Wrocław, który w drugiej połowie rozgromił Arkę Gdynia 5:0 i odebrał warszawiakom nadzieję na drugie miejsce w tabeli.

Emocjonujące zakończenie sezonu

Chociaż tytuł Mistrza Polski już dawno wywalczyła sobie Wisła Kraków, nie można powiedzieć, że końcówka obecnego sezonu była nudna. Zwłaszcza z perspektywy drużyny Macieja Skorży, która pomimo tego, że w większości spotkań grała zdecydowanie poniżej oczekiwań, zdobyła Puchar Polski, do końca rozgrywek miała szansę na wicemistrzostwo kraju.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani