Legia wygrała z Ruchem 2:0. Jest awans do półfinału Pucharu Polski

mdaw
mdaw
Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa arch. MM
Legia Warszawa wygrała z Ruchem Chorzów walkę w meczu o awans do półfinału Pucharu Polski. Wszystko dzięki Ivicy Vrdoljakowi, który dla legionistów zdobył dwa gole.

Legia Warszawa wygrała we wtorek 15 marca mecz rewanżowy z Ruchem Chorzów. Spotkanie zakończyło sie wynikiem 2:0. Po zdobyciu pierwszego gola przez Ivicę Vrdoljaka strzałem głową w 45. minucie - zespół poczuł sie pewniej.

To zaowocowało. Dzięki rzutowi rożnemu Ivica w 58. minucie meczu zdobył kolejny gol dla Legii. Zespół pewnie awansował do półfinału Pucharu Polski. Mecz na stadionie Legii przy Łazienkowskiej ogłądało 14 tys. widzów.

Cenny remis na wyjeździe

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Chorzowie zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla warszawskiej drużyny zdobył Marcin Komorowski. Do awansu Legii potrzebny był bezbramkowy remis lub zwycięstwo. Tymczasem „Niebiescy”, aby zagrać w półfinale, musieli zremisować przynajmniej 2:2 lub ograć podopiecznych Macieja Skorży.

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch sezonach Ruch eliminował Legię w ćwierćfinale i półfinale rozgrywek o Puchar Polski. Stołeczni kibice mogli być zatem pełni obaw. Tymczasem największą bolączką legionistów w ostatnich spotkaniach była skuteczność. Problemy te najmocniej uwidoczniły się w piątek

w meczu ze Śląskiem

. Przeciwko wrocławianom zespół Macieja Skorży zmarnował kilka doskonałych okazji.

Więcej patroli straży miejskiej

Wtorkowe spotkanie było szczegółowo nadzorowane przez straż miejską. Około 100 funkcjonariuszy patrolowało okolice stacji metra, dworców kolejowych oraz klubów, w których po meczu bawili się kibice.

Patrole pojawiły się także na głównych ciągach komunikacyjne m.in. w Śródmieściu. Wcześniej, podobnie jak w piątek, strażnicy kontrolowali prawidłowość parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.