Mecz na szczycie rozstrzygnięty na korzyść Legii

SCORE
SCORE
Legia - Ruch (2:0), 7.04.2012 / fot. Mateusz Kostrzewa - legia.com
Legia Warszawa wygrała z Ruchem Chorzów 2:0 po bramkach Michała Kucharczyka i Danijela Ljuboi.

Legia Warszawa pokonała w meczu na szczycie wicelidera Ruch Chorzów umacniając się tym samym na pozycji lidera.

Mecz od początku toczony był w szybkim tempie. Ruch liczył na kontry, jednak Legia skutecznie odpierała ataki chorzowian. Po pierwszej połowie można było sądzić, że mecz zakończy się remisem, ponieważ żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnych sytuacji. Zwycięskie bramki dla Legii padły w drugiej połowie meczu, a ich zdobywcami byli Michał Kucharczyk (57`) oraz Danijel Ljuboja (83`).

- Cały tydzień przed spotkaniem staraliśmy się zdejmować presję z zawodników, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że stawką meczu jest "sześć" punktów. W pierwszej połowie nie graliśmy do końca tak, jak chcieliśmy. Po przerwie dominowaliśmy, utrzymywaliśmy się przy piłce i zdobyliśmy dwie bramki, co nas bardzo cieszy - powiedział po meczu Rafał Janas, który wraz z Jackiem Magierą zastępowali Macieja Skorżę, trenera drużyny z Łazienkowskiej.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (0:0)

bramki: Michał Kucharczyk 57`, Danijel Ljuboja 83`
widzów: 19 552
żółte kartki: Wolski, Kiełbowicz - Straka, Szyndrowski
czerwona kartka: Marek Szyndrowski (za drugą żółtą)

Legia Warszawa: 12. Dušan Kuciak - 14. Jakub Wawrzyniak, 6. Michał Żewłakow, 15. Inaki Astiz, 11. Tomasz Kiełbowicz - 18. Michał Kucharczyk (70, 9. Nacho Novo), 21. Ivica Vrdoljak, 27. Rafał Wolski (64, 35. Daniel Łukasik), 32. Miroslav Radović, 33. Michał Żyro - 28. Danijel Ljuboja (90, 22. Ismael Blanco).

Ruch Chorzów: 33. Michal Peškovič - 21. Łukasz Burliga, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 5. Marek Zieńczuk (71, 9. Paweł Abbott), 28. Gábor Straka, 23. Marcin Malinowski, 7. Maciej Jankowski (86, 6. Wojciech Grzyb), 14. Łukasz Janoszka - 18. Arkadiusz Piech (80, 32. Andrzej Niedzielan).