MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nietypowe lekcje w II LO

kitaro
kitaro
II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie słynie z popularyzowania nietypowych form zdobywania wiedzy. Do tego typu zajęć zaliczają się między innymi wycieczki edukacyjne.

Jedna z nich odbyła się 18 września, kiedy to grupa młodzieży z II LO uczestniczyła w Lubelskim Festiwalu Nauki, organizowanym przez: UMCS, KUL, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnikę Lubelską.
Klasa politechniczna I A gościła na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziale Mechanicznym.
Poza wiedzą uczniowie zdobyli nowe doświadczenia. Mogli umyć dłonie w ciekłym azocie o temperaturze - 196 stopni Celsjusza, zaprzyjaźnili się z „Zenkiem" - pojazdem jeżdżącym na poduszce magnetycznej, byli w komorze akustycznej oraz w pracowni plazmy, stworzyli autorskie strony internetowe bez wykorzystywania programowania, poznali efekty pracy studenckich kół naukowych, a nawet próbowali kierować lekkimi pojazdami o napędzie elektrycznym.
Z kolei klasa I B – medyczna - zaczęła wycieczkę od zajęć na Wydziale Weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Tam młodzież obserwowała i badała preparaty z krwią zwierząt. W tej samej sali uczniowie oglądali także wiele ciekawych eksponatów, tablic, itp. Uczestniczyli również w wykładach ,,Chemia na szklanym ekranie'' zorganizowanym przez Wydział Chemii UMCS i ,,Glej czy klej'' na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Nieco inny charakter miała natomiast wycieczka z 26 września. Wzięli w niej udział członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego, którzy tego dnia uczestniczyli w warsztatach językowych na Uniwersytecie Warszawskim, zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.
W tym roku uczniowie dowiedzieli się, jak rozmawiać o jedzeniu po włosku, rosyjsku i turecku, jak najprościej nawiązać kontakt po hiszpańsku, litewsku i szwedzku oraz jak mówić o ekologii w języku niemieckim. Organizatorzy pokazali też, jak skutecznie uczyć się angielskiego, korzystając z tabletu. Specjalnymi atrakcjami były lekcja pisma japońskiego, wykład o chińskich znakach językowych oraz uczestnictwo w zajęciach poświęconych innym, rzadziej nauczanym języków.
Uczestnicy warsztatów mogli również odwiedzić kawiarenkę językową, w której mieli możliwość porozmawiania z native speakerami w dziewięciu językach obcych.
W zgodnej opinii młodzieży takie niecodzienne lekcje są niezwykle inspirujące! Rozwijają zdolności samodzielnego myślenia i poszerzają horyzonty. W II LO stały się one codziennością. 

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - oszustwa nigeryjskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto