Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Południowa Obwodnica Warszawy. GDDKiA: analizujemy oddziaływanie POW na otoczenie. Wykonano m.in. pomiary poziomu hałasu i powietrza

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
GDDKiA analizuje oddziaływanie POW na otoczenie. Wykonano ważne pomiary
GDDKiA analizuje oddziaływanie POW na otoczenie. Wykonano ważne pomiary GDDKiA / Krzysztof Nalewajko
Wykonana została analiza oddziaływania na otoczenie Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła Puławska do węzła Lubelska - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA przekazała, że sprawdzono m.in. poziom hałasu oraz wykonano pomiary powietrza i gleby w rejonie inwestycji. Dokumentację przekazano do organów ochrony środowiska.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informacje na temat wykonania analizy porealizacyjnej dla S2 Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku - węzeł Puławska - węzeł Lubelska. Jej zakres został określony przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.

Opracowanie zawiera m.in. analizy dotyczące poziomu hałasu na terenach wzdłuż S2 Puławska - Lubelska, a także pomiary powietrza i gleby w rejonie inwestycji. Analiza oceniła skuteczność zastosowanych urządzeń minimalizujących i wykazała potrzebę dobudowy zabezpieczeń w miejscach, gdzie stwierdzono przekroczenie norm na terenach podlegających ochronie akustycznej m.in. dla nowo powstałej zabudowy mieszkaniowej - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

GDDKiA analizuje oddziaływanie POW na otoczenie. Wykonano ważne pomiary

Południowa Obwodnica Warszawy. GDDKiA: analizujemy oddziaływ...

GDDKiA poinformowała, że po zweryfikowaniu materiału, na jego podstawie zostanie wydana właściwa decyzja administracyjna, po czym będzie można przystąpić do dalszych działań.

Badania powietrza

GDDKiA przekazała, że od września 2021 r. do końca 2022 r., w sąsiedztwie obiektu pod Ursynowem, wykonywane były pomiary i badania powietrza atmosferycznego. Dane były zbierane z rejonu wyrzutni tunelu zlokalizowanych przy obu wylotach z tunelu oraz z okolic portali. Dotyczyły one stężenia/zawartości w powietrzu dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) i benzenu.

Badania były prowadzone całodobowo przez 365 dni na wyrzutniach oraz przez minimum 70 dni pomiarowych w roku w rejonie portali. Wyniki opracowane i przeanalizowane przez ekspertów nie wykazały pogorszenia jakości powietrza w rejonie wlotów tunelu na Ursynowie. Tym samym nie ma zagrożenia dla mieszkańców tego terenu.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto