Tragiczny błąd sędziego odebrał "Czarnym Koszulom" zwycięstwo

ŁT
W sobotę Polonia Warszawa w ligowym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy na własnym boisku podejmowała Górnika Zabrze. Pomimo wyrównanego meczu do 89. minuty gospodarze prowadzili po strzale Caniego z karnego. Choć goście ze Śląska zawzięcie atakowali, nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego bramkarza "Czarnych Koszul" Michała Gliwy. W ostatniej minucie spotkania sędzia nie zauważył ewidentnej ręki napastnika Górnika, który nieprzepisowo przyjął piłkę w polu karnym gospodarzy i w ostatniej chwili strzelił wyrównującą bramkę.

Na nic zdały się protesty zawodników z Warszawy, sędzia Wojciech Krztoń nie zmienił swojej decyzji i uznał bramkę po zagraniu ręką Prejuce Nakoulmy. Kontrowersyjna sytuacja rozwścieczyła także kibiców Polonii, dlatego też sędziowie musieli opuścić stadion na Konwiktorskiej w asyście ochroniarzy. Poniżej prezentujemy wideo z bramkami z meczu Polonii z Górnikiem.

Po meczu powiedzieli:

Grzegorz Bonin (Polonia): Pewnie, że to jest frustrujące. Szybciej otrząsnęlibyśmy się, gdybyśmy stracili tę bramkę wcześniej, w drugiej połowie, kiedy Górnik miał dwie stuprocentowe sytuacje. Po decyzji z doliczonego czasu gry, kiedy chyba tylko sędzia nie widział zagrania ręką, czujemy się gorzej, niż po meczu ze Śląskiem. To był dla mnie wyjątkowy mecz, bo w Zabrzu spędziłem wspaniałe trzy lata. Na boisku jednak nie myślałem o tym, starałem się po prostu dać z siebie wszystko. Nie jestem od oceniania swojej postawy. Wszystko zweryfikuje trener i ocena należy właśnie do niego.

Paweł Wszołek (Polonia): Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dobra, w drugiej zagraliśmy kiepsko. Było widać, że siedliśmy kondycyjnie. Mieliśmy swoją sytuację na 2:0, ale jej nie wykorzystaliśmy. Na pewno boli nas to, że sędzia uznał niesłusznie zdobytą bramkę i straciliśmy punkty. Ręka była ewidentna. Zagraliśmy dziś lepiej, niż w meczu ze Śląskiem. Może nie tyle piłkarsko, ale pod względem woli walki. Było u nas widać, że chcieliśmy wygrać. Rywale, Śląsk i Górnik, stworzyli nam podobne warunki.

Źródło: ksppolonia.pl

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!