Koncert PINK
W sobotę (19 lipca) na PGE Narodowych wystąpi PINK w ramach trasy Beautiful Trauma World Tour. W związku z koncertem, zmianie ulegnie rozkład jazdy metra, autobusów i tramwajów.
Więcej o koncercie: PINK w Polsce 2019! Gwiazda wystąpi w lipcu na Stadionie Narodowym
Na wydarzenie najłatwiej będzie dostać się linią metra M2. W godz. 18-20 pociągi będą kursowały co 3 minuty. Po koncercie również najlepiej będzie skorzystać z metra. Od godziny 22.30 do momentu rozwiezienia uczestników koncertu pociągi będą podjeżdżały na stacje co około 3 minuty na linii M2 i co około 5 minut na M1.
Zmiany w komunikacji
Godz. 17-20 - wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami:
- al. J. Poniatowskiego,
- al. J. Waszyngtona,
- ul. Międzynarodowa,
- al. Stanów Zjednoczonych
- Wał Miedzeszyński
Dopuszczony zostanie przejazd wiaduktem ul. Saskiej nad al. Stanów Zjednoczonych i ul. Brazylijską.
Od około godz. 17
- autobusy linii 125, 202 i Z-6 pojadą ul. Targową do ul. Kijowskiej.
- ulicą Targową będzie kursowała także linia 135
- autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką
Po zakończeniu wydarzenia
W przypadku gdyby wielu uczestników imprezy chciało iść do centrum na piechotę, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem J. Waszyngtona a rondem gen. Ch. de Gaulle’a.
W takim przypadku, od ok. godz. 22.45, na trasy objazdowe zostaną skierowane:
- tramwaje linii: 7, 9, 24, 25, 73
- autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.
Zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.
Uruchomione zostaną specjalne kursy autobusów linii 509 (z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia).
Zobacz też:
NIGHTSKATING
Oprócz koncertu, w sobotę odbędzie się także kolejna odsłona NightSkating Warszawa. Rolkarze będą poruszać się po stołecznych ulicach od godz. 19.00 do ok. godz. 24.00. Na trasie przejazdu możliwe będą czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji. Sobotnie edycja będzie składała się z dwóch przejazdów – na dzieci i dla dorosłych.
Przejazd dla dzieci
Uczestnicy zbiorą się na placu Zamkowym i o 19.00 wyruszą w trasę, która będzie prowadziła ulicami: pl. Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – gen. M. Tokarzewskiego–Karaszewicza – pl. marsz. J. Piłsudskiego – marsz. F. Focha – Moliera – Senatorska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – pl. A. Zawiszy - T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – al. Armii Ludowej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego - gen. M. Tokarzewskiego–Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy.
Przejazd dla dorosłych
Uczestnicy drugiego, nieco trudniejszego przejazdu, również spotkają się na placu Zamkowym, ale wyruszą około godz. 22.
Będą jechać ulicami: pl. Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – gen. M. Tokarzewskiego–Karaszewicza – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – L. Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederka – Dolna – Puławska – Domaniewska – Bukowińska – al. Wilanowska – al. gen. W. Sikorskiego – al. W. Witosa – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Ludna – Książęca – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – al. 4 Czerwca 1989 roku – Połczyńska – Wolska – al. Prymasa Tysiąclecia – Powązkowska (postój na parkingu przy ul. Ostrowieckiej) – Okopowa – Z. Słomińskiego - Szymanowska – Zakroczymska – R. Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – most J. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego - gen. M. Tokarzewskiego–Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy.
Na trasie przejazdu możliwe będą czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji.
Sprawdź także:
Prace remontowe
W weekend 20-21 lipca prowadzone będą prace remontowe na skrzyżowaniu ul. W. Broniewskiego z al. Armii Krajowej i al. W. Reymonta.
- Kursowanie linii 35 zostanie zawieszone
- Tramwaje linii 10 i 28 będą kończyły jazdę na pętli Nowe Bemowo
- Tramwaje linii 33 i 73 od al. Jana Pawła II pojadą ulicami: ks. J. Popiełuszki i J. Słowackiego – 33 do Metra Marymont, a 73 dalej Marymoncką do AWF-u
- Autobusy linii 112, 114, 184 i N02 ominą nieprzejezdny odcinek ulicami: J. Kochanowskiego i Galla Anonima, a 186 w kierunku Szczęśliwic pojedzie ulicami: S. Żeromskiego, Z. Romaszewskiego i W. Broniewskiego
- Dla autobusów linii nocnych N01 i N43 (tylko w kierunku Chomiczówki) zostanie wprowadzony objazd ul. J. Conrada, a dla linii N41 i N91 ulicami: A. Jarzębskiego i S. Żeromskiego
- Od początku kursowania autobusów linii nocnych, w nocy z 19 na 20 lipca do godzin porannych 22 lipca nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ul. W. Broniewskiego z al. Armii Krajowej oraz z al. W. Reymonta
Na weekend 20-21 lipca zostanie uruchomiona tramwajowa linia uzupełniająca 75 na trasie: WYŚCIGI – Puławska – Marszałkowska – gen. W. Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Z. Słomińskiego – most Gdański – S. Starzyńskiego – Jagiellońska - Ratuszowa – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).
Dodatkowo na ulice wyjadą autobusy linii zastępczej Z33, które będą obsługiwały trasę: METRO MŁOCINY – T. Nocznickiego - Wólczyńska – S. Żeromskiego – A. Jarzębskiego – W. Broniewskiego - al. Jana Pawła II - RONDO ZGRUPOWANIA AK „RADOSŁAW”.
Zgromadzenie publiczne - poniedziałek
Sprawdźcie, żeby nie było po weekendzie niespodzianek. W poniedziałek (22 lipca) w godz. 17-23 odbędzie się zgromadzenie publiczne w Śródmieściu. Uczestnicy zbiorą się na ul. Stawki w rejonie skrzyżowania z ul. Dziką, a następnie przejdą ulicami: _Stawki – Karmelicka – Nowolipki – al. Jana Pawła II – Elektoralna – Chłodna – Waliców. _Podczas zgromadzenia i przemarszu swoje trasy mogą zmienić tramwaje linii 35 oraz autobusy linii: 107, 157, 160, 527.
CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?