Włocłavia coraz niżej w tabeli III ligi!

Marcin Gołembiewski
Wojciech Alabrudziński
Włocłavia coraz niżej w tabeli III ligi po porażce u siebie z Nielbą Wągrowiec 0:1

Siódme z rzędu zwycięstwo zanotowali bardzo dobrze spisujący się wiosną goście. Włocłavia od 7 meczów nie wygrała.Pierwsza połowa należała do Nielby, która przewagę udokumentowała w 41 min. Po kolejnym szybkim rozegraniu akcji Adrian Pietrowski będący w polu karnym z prawej strony ładnie przymierzył i piłką wpadła w okienko bramki Winieckiego. Po zmianie stron Włocłavia przejęła inicjatywę, a w ostatnich 20 minutach zdecydowanie przeważała. W 72 min. po dośrodkowaniu Gralewskiego głową tuż przy słupku uderzył Kwiatkowski. W 75 min. J. Feter ładnie strzelił zza pola karnego, ale podobnie, jak chwilę później uderzenie Hadasia, obronił bramkarz Nielby. Okazję miał po rzucie rożnym Ewert, ale głową przeniósł piłkę nad bramką. W doliczonym czasie gry z wolnego dośrodkował J. Feter, a Ewert naciskany przez obrońcę uderzył głową, ale  bramkarza zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Cichowlas także głową wstrzelił piłkę na 3 metr, gdzie stojący tyłem Stański przeniósł ją jednak nad poprzeczką.- Zabrakło nam szczęścia - komentował Przemysław Błachewicz, trener Włocłavii. Rywali komplementował szkoleniowiec gości.- Pierwsza połowa była pod nasze dyktando - powiedział Radosław Kołacki, trener Nielby. - Utrzymywaliśmy się częściej przy piłce i przeważaliśmy. Po zmianie stron Włocłavia wykorzystała swoje atuty, przede wszystkim grę w powietrzu i zrobiło się dramatycznie pod naszą bramką. Udało się nam jednak dowieźć zwycięstwo do końca i kontynuować świetną wiosną passę. Cieszy wygrana na trudnym terenie. Włocłavia to dobry z charakterem przeciwnik. Sytuacja Włocłavii staje się coraz trudniejsza. Włocławianie mają już nie tylko kłopoty kadrowe i organizacyjne, ale i sportowe. Po niedzielnej porażce zajmują 11 miejsce w tabeli czyli ostatnie, które gwarantuje utrzymanie w III lidze. Zapis relacja na żywo meczu Włocłavia - Nielba 0:1. Wyniki 28. kolejki III ligi.Terminarz wprawdzie mają korzystny (na koniec dostaną także punkty walkowerem), ale przy problemach ze skompletowaniem składu nawet mecze z niżej notowanymi rywalami mogą nie zakończyć się zwycięstwami. W najbliższy piątek zapadnie decyzja czy wyznaczony zostanie nowy termin meczu Polonia Leszno - Włocłavia.Skrót meczu Włocłavia - Nielba 0:1