Zrealizuj swój pomysł w BOK-u! - pora na dziewiątą odsłonę konkursu

Materiał informacyjny Białołęckiego Ośrodka Kultury
Mamy tajne informacje, że wśród Was są osoby, które posiadają supermoce. Pora otworzyć głowy i szuflady z pomysłami. To ten moment!

Startujemy z dziewiątą edycją konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOKu!”, w którym możecie stworzyć wydarzenie, o jakim zawsze marzyliście – a my Wam w tym pomożemy.

• Wystawa?
• Pokaz taneczny?
• Warsztaty dla dzieci?
• Działania dla osób z niepełnosprawnościami?
• Wycieczki szlakiem białołęckich zabytków?
• Koncert młodych talentów?

To tylko kilka z naszych propozycji – w ciągu najbliższych tygodni czekamy na Wasze interesujące, kreatywne pomysły!

Uwaga:

Ucisz głos w głowie, który mówi Ci, że to „nie dla Ciebie”, „zbyt skomplikowane” i „na pewno się nie uda” – udział w naszym konkursie jest bardzo prosty. Przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy i wszystko wyjaśnimy.

Przejdźmy do rzeczy...

W tym roku możecie zgłaszać swoje pomysły w czterech kategoriach:

1. LOKALNY POTENCJAŁ – LOKALNI LIDERZY
2. KULTURALNE WAGARY
3. TWOJE 5 MINUT
4. SKŁADANKA SĄSIEDZKA

Pora na konkrety!

Zebraliśmy najważniejsze informacje dla Was:

• W konkursie może wziąć udział każdy – osoba fizyczna, stowarzyszenie, nieformalna grupa mieszkańców, szkoła, fundacja i inne podmioty.
• Nie trzeba być pełnoletnim, żeby zrealizować swój pomysł – w konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat (przy wsparciu rodziców).
• Wydarzenie możesz zorganizować również w formule online.
• Jak zgłosić swoją inicjatywę? Wystarczy przesłać wypełniony i podpisany formularz (w formie skanu) na adres [email protected].
Termin nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 29 stycznia i upływa 29 lutego. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28 marca.
• Przeczytajcie regulamin dostępny na dole strony – na pewno się przyda!

Cały czas możecie liczyć na naszą pomoc!

1. W naszych siedzibach otrzymasz bezpłatny PORADNIK. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o tym, jak działać, by działać dobrze! Jeśli szukasz konkretnych informacji na temat tego, jak stworzyć wydarzenie, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać – koniecznie sprawdź poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy. W roli przewodniczki kulturalnej – oczywiście Tura Kul. Poradnik w wersji pdf jest też dostępny na stronie www.bok.waw.pl.
2. Posłuchaj podcastu INSTRUKCJI OBSŁUGI POMYSŁÓW na stronie www.bok.waw.pl – w kilku odcinkach wyjaśniamy po kolei wszystko, co chcesz wiedzieć o konkursie.
3. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek pytania, potrzebujecie pomocy z wypełnieniem wniosku – skorzystajcie z naszych BEZPŁATNYCH KONSULTACJI:

8 lutego godz. 14:00 – 20:00 | van Gogha 1
9 lutego godz. 14:00 – 20:00 | Głębocka 66
10 lutego godz. 12:00 – 18:00 | Głębocka 84 (3 pokoje z kuchnią)

Gotowi? Do dzieła!

O projekcie:
Współpraca z mieszkańcami to niezwykle ważny element działań naszej instytucji. Zależy nam na wspieraniu inicjatyw społecznych i rozwoju pasji, którą mieszkańcy mogą się wzajemnie dzielić. Od 2016 roku regularnie ogłaszamy „Zrealizuj swój pomysł w BOKu!” – konkurs na współorganizację wydarzeń z Białołęckim Ośrodkiem Kultury aby wspomniane inicjatywy mogły zaistnieć w przestrzeni naszej dzielnicy.

Pomysł zrodził się dzięki współpracy Ośrodka z Dzielnicową Komisją Dialogu Społecznego, w posiedzeniach której regularnie bierzemy udział. Nasza inicjatywa stała się bardzo dobrym rozwiązaniem na budowanie współpracy z organizacjami pozarządowymi ale również z lokalnymi aktywistami kultury czy nawet z prywatnymi osobami chcącymi dzielić się swoją pasją. Dzięki tej inicjatywie mamy możliwość zaplanowania zróżnicowanych i długofalowych działań, oraz zaproszenia mieszkańców i organizacje do budowania oferty Ośrodka. Zyskaliśmy nowych partnerów do współpracy oraz rozszerzyliśmy program o ciekawe pomysły, a aktywni i pomysłowi mieszkańcy otrzymali wsparcie merytoryczne i przestrzeń do działania.

Konkurs promuje tych, którzy chcą i są w stanie podjąć się realizacji zgłoszonej inicjatywy, oczywiście przy wsparciu Białołęckiego Ośrodka Kultury. Zgłaszający staje się organizatorem, a BOK współorganizatorem odpowiedzialnym za część przedsięwzięcia. Pomagamy merytorycznie, dzielimy się naszymi zasobami, pracą i doświadczeniem.

Zaangażowanie Białołęckiego Ośrodka Kultury we współorganizację nie obejmuje przekazywania wnioskodawcom środków finansowych. W uzasadnionych przypadkach Ośrodek może sfinansować wybrany element projektu. Zgodnie z regulaminem projekty związane z działalnością gospodarczą wnioskodawców mogą brać udział w konkursie, ale nie mogą służyć wnioskodawcy do czerpania korzyści finansowych. Konkurs jest kierowany do osób i organizacji chcących rozwijać swoje pasje i dzielić się nimi z lokalną społecznością bez chęci zarobku.

REGULAMIN KONKURSU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto