3. liga koszykówki. Wyjazdowy sukces WTK SSA. Porażka w Świeciu AKM Portofino

W 2. kolejce 3. ligi koszykówki drugą wygraną zanotował WTK SSA. Przegrał znów AKM Portofino.

3. LIGA KOSZYKÓWKI81
NOTEĆ 2020
25 16 19 2193
WTK SSA
18 29 30 16WTK: Sokołowski 27, Jankowski 17 (5), Słupiński 10, Maciejewski 8, Warszawski 7, Zych 7 (1), Sobczak 6, Wronkowski 5, Trendewicz 3 (1), Kijewski 3 (1), Barański, Rypiński.Czytaj - 1. kolejka X WLKA wyniki, zdjęcia, wideoPo początkowych wyrównanych minutach trzecioligowego pojedynku, w końcówce pierwszej kwarty lepiej spisywali się gospodarze obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Od początku drugiej kwarty obraz gry uległ zasadniczej zmianie. Zespół WTK SSA zdecydowanie lepiej zagrał w obronie, zaś Kamil Maciejewski popisywał się dokładnymi asystami. Pozwoliło to nie tylko na odrobienie strat, ale na zdobycie kilkupunktowej przewagi.W trzeciej kwarcie włocławianie od samego początku systematycznie zwiększali różnicę. Z dystansu trafiał Bartosz Jankowski, zaś pod koszem dominowali Michał Sokołowski i Dawid Słupiński. Gospodarzom w ostatniej kwarcie udało się jedynie nieco zmniejszyć rozmiary przegranej.ZDJĘCIA Z MECZU KK ŚWIECIE - AKM PORTOFINO TUTAJ83
KK ŚWIECIE
16 20 19 2766
PORTOFINO
11 28 16 11PORTOFINO AKM: Podlewski 19, Nowicki 19, Witwicki 13, Majewski 6, Stępkowski 3, Pańczak 2, Nysztal 2, Topić 2.Zobacz - 1. kolejka 3 ligi - tutajPrzez trzy kwarty AKM Portofino walczyła jak równy z równym z bardziej doświadczonym zespołem gospodarzy. W ostatniej opadli z sił przegrywając drugie ligowe spotkanie. Tę słabość, po części spowodowaną trudami czwartkowego meczu w lidze juniorów starszych, wykorzystali gospodarze, wsród których nie byli gracze z ligowym stażem.Pozostałe wyniki: 83:66, Katarzynka - MCHKK 86:72, AZS UMK - AK Bart 128:53.1.