Koszykarskie derby Warszawy: Polonia 2011 - Polonia Azbud 93:82 [zdjęcia]

W niedzielę Warszawa obchodziła święto koszykówki. Kibice zgromadzeni na wypełnionej po brzegi Hali Koło oraz przed telewizorami obejrzeli fascynujący mecz stołecznych Polonii.

Spotkanie rozpoczęło się bez większych niespodzianek. Ofensywnie i skutecznie grająca drużyna Azbudu odskoczyła od gospodarzy i sukcesywnie zwiększała swoją przewagę. Na szczęście dla młodej Polonii Maciej Dutkiewicz po raz kolejny potwierdził swoją doskonałą formę i dzięki jego rzutom z dystansu udało się zmniejszyć przewagę gości.

Obie drużyny, zachęcane okrzykami całej sali, prezentowały rewelacyjną grę. Jednak to Polonia 2011 w drugiej kwarcie zaczęła wychodzić na prowadzenie. Poza Maćkiem Dutkiewiczem przyczyniał się do tego jak zwykle świetnie grający Dardan Berisha oraz Tomek Śnieg, uspokajający grę oraz rozprowadzający piłki.

Druga połowa meczu to nadal zmasowany atak "młodzieży". Seniorzy nie byli w stanie ich dogonić, mało tego, ich strata z każdą minutą powiększała się. Kibice z zapartym tchem czekali na ostatnią kwartę. Ten moment dotychczas był kluczowy dla zawodników Polonii 2011 i w tym właśnie momencie gra zespołu zaczynała się walić, doprowadzając do porażki.

Faktycznie po dobrym początku zawodnicy Azbudu zaczęli zbliżać się do rywala, redukując przewagę do dwóch punktów. Na szczęście tym razem gospodarze nie dali sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa. Dzięki punktom zdobytym przez Tomka Śniega i Dardana Berishę, znów odskoczyli rywalom i doprowadzili do w pełni zasłużonego zwycięstwa.

Kolejny doskonały występ zaliczył Maciek Dutkiewicz, zdobywając 29 punktów, a także Dardan Berisha, który zdobył 27 punktów przy 100-procentowej skuteczności rzutów z pola.

Pomimo świetnego dopingu, swojego niezadowolenia z obecnej sytuacji nie kryli kibice. Okrzyki "nie chcemy derbów!" i "jedna Polonia!" świadczą dobitnie, że nie podoba się im to, co dzieje się z klubem. Faktycznie sytuacja nie jest prosta, i o ile takie rozwiązanie sprawdzało się w momencie, kiedy jeden zespół grał w PLK, a drugi w pierwszej lidze, to posiadanie dwóch drużyn w PLK w ramach jednego klubu to kiepski pomysł, tym bardziej, że ani Polonia 2011 ani Polonia Azbud nie należą do najsilniejszych zespołów w lidze.

Polonia 2011 Warszawa - Polonia Azbud Warszawa 93:82 (17:21, 24:17, 25:22, 27:22)

Polonia 2011: Berisha 27, Jankowski 7, Lewandowski 9, Śnieg 7, Dutkiewicz 29, Kolowca 5, Karwowski 9, Pełka, Popiołek, Szymański, Linowski

Polonia Azbud: Nana 15, Czujkowski 2, Bacik 13, Kuśnierz, Frasunkiewicz 4, Miller 13, Perka 2, Alexander 20, Hughes 13, Nowakowski, Łączyński

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?