Pozbędziesz się elektrośmieci i w zamian otrzymasz sadzonki wiosennych kwiatów

Akcja specjalna "Roślinka za elektroodpady"
Na pewno każdy z nas znajdzie w domu zużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny. Już 9 marca można się go skutecznie pozbyć i w zamian otrzymać sadzonki wiosennych kwiatów.

Sadzonki prymulki (pierwiosnka), hiacyntu, narcyza (żonkila) – kolorowe, bardzo dekoracyjne. Zwiastują wiosnę i o tej porze roku są najpiękniejszą ozdobą naszych domów, balkonów, tarasów i ogrodów. Jeśli jeszcze ich nie masz – nie wybieraj się po nie do sklepu.

Najpierw przejrzyj domowe szafki i szuflady, garaż i piwnicę, z pewnością znajdziesz w nich odłożone zepsute, nieużywane drobne sprzęty AGD. Spalona suszarka, stara lokówka, czajnik elektryczny, golarka? Zwykle te drobne rzeczy odkłada się gdzieś, by nie rzucały się w oczy i… zapomina o nich.

Wiosenne sadzonki za małe AGD

Właśnie jest okazja, by wszystkich ich się pozbyć i jednocześnie zadbać o wiosenny wystrój swojego domu i jego otoczenia.

Już 9 marca, przy okazji sobotnich zakupów, jeśli przyniesiesz zużyte sprzęty małego AGD do Centrum Handlowego Atrium Promenada w Warszawie — otrzymasz sadzonkę wiosennego kwiatu. Dostępne będą: prymulka (pierwiosnek), hiacynt, narcyz (żonkil). Wystarczy więc zebrać wszystko, czego już nie używamy i odwiedzić Promenadę. Przy okazji sobotnich zakupów można skorzystać – oddać niepotrzebny i zalegający w domu sprzęt małego AGD (czyli taki, którego waga nie przekracza 10 kg) i w zamian otrzymać sadzonki wiosennych kwiatów. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym!

Akcja „Roślinka za elektroodpady” w Promenadzie.

Kiedy?
9 marca 2024 r. w godzinach 12:00-18:00

Gdzie?
Centrum Handlowe Atrium Promenada, ul. Ostrobramska 75 C w Warszawie, w środku przy fontannie, na poziomie 0.

Do rąk klientów Promenady trafi aż 1000 sadzonek — a jedna osoba może otrzymać maksymalnie 5 sadzonek.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego.

Coraz częściej sprawne urządzenia wymieniamy na nowsze, a naprawa zepsutego sprzętu jest nierzadko bardzo kosztowna lub nieopłacalna. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generujemy ogromne ilości elektroodpadów. Warto pamiętać, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać takie surowce jak miedź, cyna, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych substancji dla ludzi i środowiska takich jak ołów, kadm, chrom, brom czy rtęć.

Pamiętajmy, aby elektroodpady trafiały do punktów zbiórki, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu.

Partnerami akcji odpowiedzialnymi za recykling i odbiór zużytego sprzętu są firmy REMONDIS Electrorecycling i ELECTRO-SYSTEM.

Partnerem wspierającym akcje, który dostarczy roślinki jest Tomaszewski sp. z o.o. firma ogrodnicza z ponad 100 letnią tradycją.

Regulamin Akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto