Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w całym mieście. Duże zmiany w komunikacji miejskiej na trasie W-Z. Gdzie uważać na objazdy i utrudnienia?

Redakcja
Wakacje to ten moment kiedy warszawskie ulice świecą pustkami. Samochodem w wielu miejscach można przejechać unikając korków. W nadchodzących dniach szykuje się jednak sporo utrudnień. Zmieni się między innymi organizacja ruchu na trasie W-Z. Drogowcy i inne służby chcą wykorzystać pustsze miasto i przeprowadzić ważne prace utrzymaniowe i remontowe. Sprawdzamy na co trzeba uważać.

Utrudnień należy spodziewać się między innymi:

  • w Śródmieściu,
  • na Ursynowie,
  • na Białołęce,
  • w Ursusie,
  • na Mokotowie.

Śródmieście. Duże zmiany w okolicy metra Ratusz-Arsenał

Od poniedziałku, 25 lipca, do piątku 12 sierpnia, warszawscy tramwajarze będą pracowali na Trasie WZ. Wymienią zużyte szyny, które zostały tam zamontowane podczas modernizacji trasy 13 lat temu. Tramwaje nie będą jeździły między pl. Bankowym a pl. Wileńskim. Kursowanie tramwajów linii 4, 13, 20, 26 i 41 zostanie zawieszone. Prace będą prowadzone głównie przy przystanku Ratusz-Arsenał. Oprócz wymiany wysłużonych szyn tramwajarze zajmą się również naprawą peronów, które zużyły się pod wpływem nacisku kół autobusów dojeżdżających do przystanków.

Sylwia Dąbrowa

Uruchomione będą tramwajowe linie uzupełniające: 70 z Boernerowa na Żerań Wschodni przez most Gdański; 71 kursująca z Żerania FSO przez Jagiellońską, Targową i Grochowską do Wiatracznej; 73 łącząca pętle Kawęczyńska-Bazylika z Czynszową oraz 74, która połączy Wyścigi z pętlą Metro Młociny – na pl. Bankowym składy skręcą z Marszałkowskiej w al. „Solidarności”. Tramwaje w al. „Solidarności” zastąpią autobusy linii Z26 na trasie Dw. Wileński – Okopowa. Składy linii 23 skręcą z skręcą z al. „Solidarności” w al. Jana Pawła II, przy rondzie ONZ w ulicę Prostą i będą kończyły kursy na przystanku Norblin. Dla autobusów linii 160, 190 i Z27 za pl. Bankowym, na jezdni głównej al. „Solidarności” w kier. Pragi zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy.

Ursynów

Wciąż realizowana jest wymiana nawierzchni ulic okalających Południową Obwodnicę Warszawy. Od piątku, 22 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 25 lipca, do godz. 6.00 drogowcy pojawią się na fragmentach ul. Braci Wagów (na odcinku od ul. Płaskowickiej do budynku pod adresem Braci Wagów 20) oraz na jednej jezdni ul. Płaskowickiej (w kierunku Puławskiej, od ul. Pileckiego do Gandhi). W czasie prac na trasę objazdową skierowane zostaną autobusy linii 185 i 503. Informacje o objazdach wytyczonych w czasie prace można znaleźć tutaj.

Białołęka

Pięć dni potrwa remont na ulicy Płochocińskiej. Prace, zlecone przez Zarząd Dróg Miejskich, będą polegały na usunięciu (frezowaniu) zniszczonej warstwy nawierzchni i ułożeniu nowej, na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02”. Na tym fragmencie droga zostanie wyłączona z ruchu. Roboty potrwają od niedzieli, 24 lipca, od godz. 22.00 do piątku, 29 lipca, do godz. 4.00. W tym czasie autobusy linii, 326, 705, 735, 736 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie linii zastępcza Z-5. Szczegółowe informacje na temat prac na ul. Płochocińskiej znajdują się tutaj.

Ursus

W najbliższy poniedziałek, 25 lipca, rozpocznie się budowa kanalizacji ściekowej na ulicy Ryżowej. Prace prowadzone pomiędzy ul. Prystora a Alejami Jerozolimskimi będą wymagały zamknięcia ulicy. Dla samochodów osobowych zostaną wyznaczone objazdy ulicami Prystora, Składkowskiego i Starodęby. Autobusy linii 191 i 220 pojadą trasami zmienionymi. Prace w tym miejscu potrwają do końca września. Informacje na temat objazdów można znaleźć tutaj.

Mokotów

ZDM

Wciąż trwa remont ulicy Odyńca na odcinku od Alei Niepodległości do Puławskiej. Nawierzchnia na tym odcinku jest zrujnowana i czekała na remont od wielu lat. Na odcinku od Alei Niepodległości do Wołoskiej nawierzchnia jest równie złym stanie mimo, że kilka lat temu przeszła frezowanie. Wszystko przez fakt, że to wąska i nieduża ulica, która obsługuje duży ruch między Wołoską, Alejami Niepodległości i Puławską. To ulica od lat zastępcza dla niezrealizowanego przedłużenia Racławickiej. Prace rozpoczęły się w środę, 13 lipca, o godz. 8.00. Najpierw wygrodzony zostanie chodnik po stronie północnej. Roboty wystartowały od strony al. Niepodległości i etapami będą się przesuwać w kierunku Puławskiej. Piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto