Sparing Unia Choceń - Kujawianka Izbica Kujawska 2:5 (2:0) [wideo, zdjęcia]

Unia Choceń (zielone koszulki) przegrała pierwszy swój sparing 2:5 z Kujawianką Izbica Kujawska
W sobotę (09.02) o godz. 14:00 we Włocławku na boisku ze sztuczną murawą pierwszy swój mecz w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej rozegrała Unia Choceń z Kujawianką Izbica Kujawska. Mecz zakończył się wygraną czwartoligowców 5:2 (0:2)

Unia Choceń występuje w A klasie podokręgu włocławskiego, natomiast Kujawianka Izbica jest czołowym zespołem IV ligi. Po rundzie jesiennej zajmuje 4 miejsce i realnie myśli powalczyć o awans w rundzie wiosennej do III ligi. Spotkanie nie było porywające, choć zespół z Chocenia w pierwszej połowie był wymagającym sparingpartnerem.
Po pierwszej połowie zapachniało niespodzianką, gdyż Unia prowadziła 2:0 po golach Tomasza Lewandowskiego w 18 i Daniela Olejniczaka w 36 minucie. Zobacz bramki:

W drugiej połowie uwidoczniła się różnica dzieląca oba zespoły. Bardziej doświadczony zespół z Izbicy z każdą minutą grał lepiej. Kujawianka doprowadziła do remisu po dwóch golach Damiana Kotkowskiego w 52 i 76 minucie. Było widać, że w zespole Unii „zeszło powietrze", a może raczej opadła z sił, gdyż bramki wpadały po błędach obrony. Na 3:2 w 79 minucie pięknym strzałem za pola karnego popisał się Bartłomiej Budziszewski, piłkarz grający w rundzie jesiennej w MGKS Lubraniec, obecnie testowany w Kujawiance. Kolejną bramkę w 84 minucie na 4:2 w strzelił głową Damian Kotkowski, a wynik ustalił w 88 minucie w zamieszaniu podbramkowym Tomasz Mularski, który zachował najwięcej trzeźwego umysłu wpychając głową piłkę do siatki. W drużynie Unii, trener - Marek Malinowski miał do dyspozycji dłuższą ławkę piłkarzy rezerwowych niż trener Kujawianki - Arkadiusz Dubczak, gdyż zabrakło mu 6 piłkarzy z podstawowego składu.
Jak podkreślił trener Malinowski, w Unii na sparingu zabrakło Mateusza Niewiadomskiego, przymierza się do gry i trenuje w Kujawiaku Kowal oraz Patryka Tyrajskiego, który trenuje z Sadownikiem Waganiec. Ponadto kontuzja wykluczyła z gry Marcina Jagiełło oraz Marcina Kolasińskiego. Mariusza Konwerski nie podjął treningów, a Łukasz Byber i Arkadiusz Bartczak wyjechali do pracy za granicę. Kolejny sparing Unia planuje rozegrać 6.02 z Wisłą Dobrzyń.
Unia Choceń wystąpiła w składzie:Tomasz Sawicki - bramkarz, Łukasz Lewandowski, Piotr Marciniak, Michał Kraszewski (ostatnio Kujawiak Kruszyn), Andrzej Kujawiak, Paweł Nitecki, Patryk Młynarkiewicz, Daniel Olejniczak, Maciej Małecki, Arkadiusz Jóźwiak i Tomasz Lewandowski.Na zmiany wchodzili: bramkarze: Mateusz Sztajnert i Oskar Gdański oraz piłkarze z pola: Patryk Czarnecki, Marcin Wieczorek, Dawid Komorowski i Adrian Malinowski.
Kujawianka Izbica Kujawska:
Maciej Bednarski - bramkarz, Mikołaj Gralak, Adrian Grudziński, Mateusz Jędrzejewski, Miłosz Gańczak, Tomasz Mularski, Szymon Pińkowski, Bartłomiej Budziszewski, Paweł Manelski, Damian Kotkowski, Maciej LewandowskiNa zmiany wchodzili: Mariusz Gawroński i Mateusz Mielczarek-bramkarz.