Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świnka Hope przed Pałacem Kultury [ZDJĘCIA]

Karolina Kowalska
Świnka Hope w Warszawie.
Świnka Hope w Warszawie. Rafał Guz
Świnka Hope stanęła dziś przez Pałacem Kultury i Nauki. 5,5 metra szerokości, 5 metrów wysokości, 9 metrów długości i 220 kg wagi - makieta świni wielkości piętrowego autobusu objeżdża Europę w celu zwrócenia uwagi na warunki życia trzody chlewnej.

Świnka Hope przed Pałacem Kultury

Organizatorem happeningu ze świnką Hope jest organizacja Compassion in World Farming, zbierająca podpisy pod petycją nawołującą ministrów rolnictwa w UE do wsparcia egzekwowania prawa europejskiego w zakresie chowu świń.

Świnka Hope była już w najważniejszych miejscach Europy - Paryżu, Amsterdamie i Pradze, czeka ją jeszcze wyprawa do Włoch, Londynu i Brukseli.

Happening ze świnką Hope jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii, która w Polsce nosi nazwę "Szanuj mnie". - Chcemy poprzez nasze działania nagłośnić kwestię łamania przepisów dyrektywy dotyczącej minimalnych norm ochrony świń. Pomimo tego, że kraje UE miały 12 lat na przygotowanie się do jej wdrożenia i pomimo jej obowiązywania od początku bieżącego roku, nadal można spotkać przypadki trzymania macior w pojedynczych kojcach przez cały okres ciąży, rutynowe obcinanie ogonków, brak jakiegokolwiek materiału, który zapewniłby rozrywkę, czasem także brak opieki lekarskiej i pozostawianie zwierząt na śmierć - mówią organizatorzy wydarzenia, organizacja ekologiczna CIWF Polska.

Kampania ze świnką Hope odbywa się pod nazwą "Szanuj mnie". Postawienie świnki Hope pod Pałacem Kultury i Nauki było jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem działalności CIWF Polska i otwarciem biura organizacji w Warszawie.

Zobacz także: Pingwin z ZOO dostanie dziób z drukarki 3D

Przy okazji happeningu ze świnką Hope CIWF zbierał podpisy pod petycją do ministra rolnictwa. Jej celem jest nakłonienie polskich władz do przestrzegania obowiązującego prawa dotyczącego dobrostanu świń, a przede wszystkim: zakazu obcinania ogonów, zakazu trzymania loch w kojach przez większość ciąży oraz nakazu zapewnienia materiału wzbogacającego, który zapewniłby zwierzętom możliwość wyrażania naturalnych zachowań.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto