18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawski Festiwal Kultury Piwnej na Stadionie Narodowym

Aleksandra Wójcik
Już 26 września na Stadionie Narodowym zgromadzą się wszyscy piwosze, aby świętować 400 lat Browaru Tyskie podczas Festiwalu Kultury Piwnej. Będzie to do spróbowania rozmaitych gatunków złotego trunku oraz dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat piwa.

Warszawski Festiwal Kultury Piwnej to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Kompanię Piwowarską.
Podczas czterech dni festiwalu goście poznają tajniki powstawania piwa, jego różne rodzaje i style, dowiedzą się jak degustować piwa i jakie potrawy pasują do tego trunku. Na odwiedzających czeka też wystawa birofilskich pamiątek i eksponatów oraz wspólny toast świeżym piwem.

Sprawdź koniecznie: Top Gear Live w Warszawie już w sobotę na Narodowym [ZDJĘCIA]

– W Polsce piwo ma ogromną rzeszę miłośników. Liczymy na to, że nasz Festiwal dzięki atrakcyjnemu programowi przyciągnie nie tylko zagorzałych piwoszy, ale także okazjonalnych konsumentów piwa – opowiada Patrycja Skrzypiec z biura prasowego Kompanii Piwowarskiej. – Oczywiście jesteśmy realistami i zdajemy sobie sprawę, że warszawska impreza nie będzie miała takiej frekwencji jak niemiecki Oktoberfest – choć oczywiście taki wynik niezmiernie by nas ucieszył.

Podczas czterech dni festiwalu miłośnicy piwa będą mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Po przekroczeniu bramy w kształcie piwnej beczki, każdy będzie mógł dosłownie dotknąć historii Tyskich Browarów Książęcych, których tradycja liczy już 400 lat. Jej centralnym punktem będzie tank. Dzięki technologii tanków goście festiwalu będą mogli cieszyć się wyjątkowym smakiem piwa, tuż po jego uwarzeniu – tak jak cztery wieki temu.

Na uczestników imprezy czekają także konkursy związane z historią browaru w Tychach, czyli Gra o Browar i konkursy ławowe. Ponadto marka Tyskie przygotowała animacje sensoryczne i kurs nalewania piwa z tanka. Każdego dnia o godzinie 16.13 zostanie wzniesiony uroczysty toast urodzinowy Tyskiego. W ten właśnie sposób marka zwieńczy celebrowanie 400-lecie historii browarnictwa w Polsce.

Historia powstania Tyskich Browarów Książęcych sięga roku 1629, z tego roku pochodzi bowiem pierwszy oficjalny spis majątku browaru. W rzeczywistości jednak Tyskie jest co najmniej 16 lat starsze. Potwierdza to roczna księga dochodów, która pochodzi z 1613 roku i dowodzi, że historia browarnictwa wywodząca się z Tychów trwa już nieprzerwanie od 400 lat.

Czytaj także: Festiwal Nauki w Warszawie. Zobacz program imprezy

Tyskie Browary Książęce to nie tylko kolebka polskiego piwowarstwa, ale i źródło licznych browarniczych ciekawostek. Mało kto wie, że to właśnie z południa Polski wywodzą się dzisiejsze piwne ogródki i festyny. Ich pierwowzorem był założony w 1899 roku park browarniany otwarty dla wszystkich mieszkańców Tychów. 400 lat temu ulubionym piwem Ślązaków było świeże Tyskie, które tuż po uwarzeniu rozwożono do okolicznych karczm. Dzisiaj, dzięki połączeniu tradycji z nowoczesną technologią, świeże piwo prostu z browaru – Tyskie z tanka - mogą pić wszyscy Polacy.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto