Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dworzec Warszawa Śródmieście zostanie wyczyszczony. Ale chwilę później przejdzie całkowity remont

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
PKP S.A. analizują oferty
PKP S.A. analizują oferty Joanna Zakrzewska / Archiwum Polska Press
Dworzec Warszawa Śródmieście czeka odświeżenie. Wkrótce na jego terenie odbędzie się czyszczenie ścian. Do PKP S.A. wpłynęły oferty od potencjalnych wykonawców. Przedstawiciele spółki nie zdradzają szczegółów dotyczących ich ilości, jak i budżetu przeznaczonego na realizację zadania. Dlaczego kolejarze remontują skoro wkrótce dworzec przejdzie kapitalny remont?

Spis treści

Czyszczenie ścian na Dworcu Warszawa Śródmieście

Do PKP S.A. wpłynęły oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym czyszczenia i impregnacji okładzin kamiennych na terenie dworca Warszawa Śródmieście. Termin składania dokumentów minął 26 października. Wybrany wykonawca będzie miał 60 dni na przeprowadzenie robót.

Powierzchnia do wyczyszczenia wynosi dokładnie 3 149,62 metrów kwadratowych, w tym po 720,00 metrów kwadratowych na peronach 1 i 3, po 322 metrów kwadratowych w holach kasowych przy peronach 1 i 3 oraz 458 metrów kwadratowych w łączniku od strony Warszawy Centralnej. Pozostałe powierzchnie przypadają na wejścia od strony ul. Emilii Plater i ul. Marszałkowskiej oraz kolumny na peronie 2.

Trwa analiza ofert

Agnieszka Jurewicz z biura prasowego PKP S.A. przekazała w rozmowie z naszym portalem, że obecnie komisja sprawdza złożone oferty pod kątem prawnym i formalnym. Podkreśliła, że postępowanie nie jest prowadzone w oparciu o ustawę "Prawo zamówień publicznych", a o wewnętrzną instrukcję zakupową spółki.

Zgodnie z instrukcją, jeśli postępowanie zakłada możliwość dogrywki, a w tym wypadku tak jest, nie publikuje się informacji z otwarcia ofert dotyczących liczby złożonych ofert, ich wartości, ani informacji o tym jaką kwotę zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania. Jest to podyktowane możliwością uzyskania korzystniejszych warunków realizacji kontraktu dla spółki - przekazała nam przedstawicielka PKP S.A.

Informacja o wyniku postępowania zostanie opublikowana w momencie jego rozstrzygnięcia. Agnieszka Jurewicz podkreśla, że właśnie wtedy zostaną podane:

  • Kwota, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania
  • Liczba podmiotów ubiegających się o realizację zamówienia

Remont przez większym remontem?

Przypomnijmy, że w latach 2027-2030 planowany jest remont linii średnicowej podczas którego Dworzec Śródmieście zostanie gruntownie przebudowany. Agnieszka Jurewicz w odpowiedzi na nasze pytanie o powiązania obecnych prac ze wspomnianym remontem wyjaśniła, że sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego.

Czyszczenie trawertynu na dworcu Warszawa Śródmieście będzie zrealizowane w ramach prac utrzymaniowych - przekazała nam przedstawicielka PKP S.A.

Wymagana zgoda Konserwatora Zabytków

Portal "transport-publiczny.pl" zwraca uwagę na fakt, że prace będą musiały odbyć się za zgodą Konserwatora Zabytków. Wykonawca będzie miał 40 dni na to, aby potwierdzić z nim wybraną technologię czyszczenia kamienia.

Roboty mogą się wiązać z częściowymi utrudnieniami na dworcu. Chodzi między innymi o wygrodzenia na jego powierzchni. Ściany na terenie dworca ostatni raz czyszczone były w 2006 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto