Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strajk maszynistów. Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej zatrzymały się na stacjach

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej zatrzymały się na najbliższych stacjach
Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej zatrzymały się na najbliższych stacjach Aleksy Witwicki
W środę 15 listopada odbył się strajk ostrzegawczy maszynistów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. O godzinie 6:00 ruch pociągów WKD został całkowicie wstrzymany. Pojazdy szynowe stanęły na najbliższych stacjach, skąd ponownie wyruszyły w trasę o godzinie 8:00. Do tego czasu, pasażerowie mogli skorzystać z komunikacji zastępczej. Wprowadzono m.in. honorowanie biletów WKD w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Warsza wa Śródmieście/Główna/Centralna.

Aktualizacja

Wiceprezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce poinformował w rozmowie z naszym portalem, że strajk został zakończony.

Strajk skończył się o godzinie 8:00. Planowane kursowanie będzie wdrażane - przekazał Sławomir Centkowski.

Strajk Maszynistów WKD

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce podtrzymał decyzję o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego na linii WKD. W związku z zaistniałą sytuacją, w środę 15 listopada, punktualnie o godzinie 6:00, pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej stanęły na najbliższych stacjach. Pociągi ruszą ponownie na swoje trasy o o godzinie 8:00.

W wyniku przeprowadzonych mediacji w dniu 14.11.2023 pomiędzy Zarządem spółki WKD a przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, na propozycje przedstawione przez Zarząd spółki WKD, wśród których znalazła się m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 500 zł od dnia 01.04.2024 przystała NSZZ "Solidarność” Region Mazowsze, odstępując od sporu i akcji strajkowej - czytamy we wpisie WKD w mediach społecznościowych.

Natomiast Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce nie przystał na propozycje przedłożone przez Zarząd spółki WKD, podtrzymał swoje żądania wprowadzenia drugiej podwyżki w bieżącym, 2023 roku i tym samym podtrzymał decyzję o przeprowadzeniu 2-godzinnego strajku ostrzegawczego.

Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej zatrzymały się na najbliższych stacjach

Strajk maszynistów. Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej za...

Pasażerowie korzystają z komunikacji zastępczej

W związku ze strajkiem ostrzegawczym prowadzonym przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce w dniu 15 listopada, w godzinach 6:00-8:00 nastąpiło wstrzymanie ruchu pociągów na linii WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa zwróciła się z prośbą do wszystkich pasażerów o skorzystanie z pociągów uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.

W godzinach 5:30:9:00 wszystkie bilety WKD, zarówno jednorazowe, jak i okresowe honorowane będą w pociągach KM. W przypadku podróży pociągiem KM na podstawie biletu jednorazowego należy wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.

Przewoźnik przekazał także, że zostały podstawione autobusy umożliwiające kontynuację podróży na relacji do stacji docelowej określonej odpowiednio dla unieruchomionego pociągu tylko w rejonie stacji/przystanków osobowych, na których zatrzymają się pociągi objęte godzinami strajku ostrzegawczego.

Autobusy do stacji docelowych pojadą najkrótszymi możliwymi trasami zatrzymując się na poszczególnych stacjach/przystankach osobowych zgodnie z trasami komunikacji zastępczej opracowanej na potrzeby tzw. awarii. Kliknij w link i zobacz, jak przebiegają.

Przewoźnik przekazał, że wszelkie informacje dotyczące utrudnień będzie przekazywał na swojej stronie internetowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto