Spartans Warszawa - Scyzory Kielce: trudne zwycięstwo stołecznej drużyny

Niedzielne spotkanie pomiędzy warszawskimi Spartanami i Scyzorami Kielce rozstrzygało się do ostatnich sekund. Mnożyły się błędy i kontuzje po obu stronach i wszystko mogło się zdążyć.

Mecz rozpoczął się od doskonałego drive'u gości. Kielczanie postawili na akcje biegowe środkiem boiska, które nieuchronnie zbliżały ich do pola punktowego gospodarzy. Formacja obronna Spartan nie była w stanie zablokować dobrze przygotowanych gości, dzięki czemu Sebastian Jaśkowski zdobył na początku pierwszej kwarty przyłożenie dla Scyzorów.

Na szczęście formacja ofensywna warszawiaków radziła sobie dużo lepiej niż koledzy z obrony, dzięki czemu dość szybko doczekaliśmy się odpowiedzi w postaci przyłożenia Marcina Szczepańskiego. Powodzenie wpłynęło pozytywnie na całą drużynę i druga kwarta należała całkowicie do Spartan. Formacja defensywna zaczęła czytać zagrania gości, dzięki czemu nie byli oni w stanie zbliżyć się do pola punktowego gospodarzy.

Za to Spartanie poczynali sobie coraz śmielej w ataku, co w końcu doprowadziło do skutecznej akcji w wykonaniu Wojnarowskiego, który zdobył przyłożenie dla swojej drużyny. Kiedy w trzeciej kwarcie kolejne przyłożenie dla Spartans zdobył Szczepański, wydawało się, że pomimo licznych błędów i przewinień popełnianych przez gospodarzy, kielczanie nie będą w stanie zagrozić zwycięstwu warszawskiej drużyny.

Jednak goście nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Kamil Piwowar zdołał poderwać kolegów do walki i dzięki kiepskiej grze obrony Spartans jeszcze w III kwarcie udało sie im odrobić 6 punktów straty. Czwarta kwarta również przebiegała niekorzystnie dla warszawiaków. W ostatnich minutach spotkania kolejna świetna akcja w wykonaniu Piwowara dała gościom kolejne 6 punktów.

Trudno wywalczone zwycięstwo dla Spartans

Do remisu brakowało jedynie skutecznego podwyższenia za 1 punkt. Scyzory zdecydowały jednak, że spróbują wygrać i podjęli próbę podwyższenia za 2 punkty. Próba nie powiodła się, ale decyzja sędziów sprawiła, że ze stratą 5 jardów mogli spróbować jeszcze raz. Na szczęście dla gospodarzy i ta próba nie powiodła się, a do końca spotkania pozostały niecałe dwie minuty. Spartanie nie ryzykowali, rozsądnie dowieźli jednopunktową przewagę do ostatniego gwizdka.

Spotkanie nie zachwyciło, Spartans niemal przegrali je dzięki ogromnej ilości błędów i przewinień, które popełnili podczas meczu. Trzech zawodników gości opuściło murawę na noszach, a kilku następnych zostało odprowadzonych poza linię boczną przez kolegów. Warszawiacy praktycznie zapewnili sobie awans do fazy play-off. Przed nimi ostatnie spotkanie, w którym zmierzą się z liderem Grupy Wschodniej - drużyną Lowlanders Białystok. Spotkanie to zostanie rozegrane w Warszawie, 21 sierpnia.

Warsaw Spartans – KKF.PL Scyzory Kielce 20:19 (7:7, 7:0, 6:6, 0:6)

I kwarta
0:7 przyłożenie Sebastiana Jaśkowskiego po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Łukasz Szczot)
7:7 przyłożenie Marcina Szczepańskiego po 14-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Marcin Łojewski)

II kwarta
14:7 przyłożenie Konrada Wojnarowskiego po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Marcin Łojewski)