Nasza Loteria

Październik 2023 w Warszawie: Przegląd najważniejszych wydarzeń września 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd września 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd września 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Warszawy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najbardziej zadłużone powiaty na Mazowszu. Mieszkańcy biorą kredyty na rekordowe sumy”?

Przegląd września 2023 w Warszawie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najbardziej zadłużone powiaty na Mazowszu. Mieszkańcy biorą kredyty na rekordowe sumy

W tych powiatach na Mazowszu jest największe zadłużenie na 1000 mieszkańców. Opublikowany przez Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej raport pokazuje, które miejsca w województwie mazowieckim mają spory problem z dłużnikami. Wytypowano TOP 10 najbardziej zadłużonych powiatów. Aby poznać wyniki, kliknij w zdjęcie.

📢 Masowe bankructwa w Warszawie i okolicach. Komornicy przejmują mieszkania, domy i samochody

Licytacje komornicze stanowią niezwykle interesujący obszar rynku nieruchomości i dóbr ruchomych. To miejsce, gdzie inwestorzy, poszukiwacze okazji oraz osoby zainteresowane nabywaniem nieruchomości i pojazdów znajdują unikalne możliwości. W naszym przeglądzie skupimy się na licytacjach komorniczych w województwie mazowieckim, obszarze o szczególnym znaczeniu dla rynku nieruchomości i samochodów w Polsce.

📢 Najgorsze dzielnice w Warszawie. Tam nie warto kupować mieszkań. Nowy antyranking

W której dzielnicy w Warszawie warto zamieszkać? A którą najlepiej omijać szerokim łukiem? Te pytania nurtują każdego, kto szuka mieszkania w stolicy. Trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki, jak warunki komunikacyjne i szybkość dojazdu, zieleń, atrakcje, hałas czy dostępność sklepów. ThinkCo i Otodom wspólnie przygotowali raport, z którego dowiemy się, jakich rejonów nie brać pod uwagę przy wyborze mieszkania. Które stołeczne dzielnice są najgorsze? Kliknijcie w zdjęcie, żeby sprawdzić raport.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka październik Warszawa: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Warszawy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Biegnij Warszawo 2023. Deszczowa aura nie przeszkodziła biegaczom. Mamy zdjęcia uczestników

Za nami 15. jubileuszowa edycja "Biegnij Warszawo" - jednego z największych biegów masowych na dystansie 10 km w Polsce. 30 września 2023 warszawscy biegacze wystartowali zupełnie nową trasą biegu. Była to nie tylko okazja do świętowania dla miłośników biegania, ale także dla samej Warszawy, która udowodniła, że jest miastem przyjaznym dla aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Tegoroczny bieg przyniósł wiele emocji i niezapomnianych chwil zarówno uczestnikom, jak i kibicom. Przejdź do galerii, aby zobaczyć naszą fotorelację.

📢 Wielka wyprzedaż roślin w Warszawie. "Perełki" od 5 zł

Do Warszawy ponownie zawita Festiwal Roślin. Będzie można kupić kwiaty za 5zł, kolekcjonerskie okazy, doniczki, osłonki, książki, nawozy i akcesoria ogrodnicze. To największe takie wydarzenie w Polsce. Kiedy i gdzie odbędzie się wielka wyprzedaż roślin? O tym poniżej.

📢 Imprezy w Warszawie 30 września - 1 października. Gdzie wybrać się w weekend?

Imprezy w Warszawie 29 września - 1 października 2023 roku. Co będzie się działo w pierwszy weekend jesieni? Najbliższe dni obfitować będą w przeróżne wydarzenia. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla mieszkańców Warszawy przegląd wszystkich imprez i atrakcji w Warszawie, które zaplanowano na weekend od 30 września do 1 października 2023. Co robić w Warszawie? Kliknij w zdjęcie i sprawdź nasze propozycje.

📢 Blok widmo straszy od ponad dekady. Wielka inwestycja w Warszawie porzucona z dnia na dzień. Czy uda się ją dokończyć?

Blok przy ulicy Borzymowskiej "straszy" już od ponad dekady. Na niedokończonym domu od lat widnieje płachta z informacją, że syndyk sprzeda nieruchomość. Z tym wszystkim związany jest los wielu osób, które kupiły mieszkanie w tej lokalizacji i nigdy go nie zasiedliły. Co obecnie dzieje się z tym miejscem i czy jest szansa na ukończenie budynku?

📢 Muzeum Historii Polski w Warszawie oficjalnie otwarte. Tak wygląda jedno z największych muzeów w Europie

Po 17 latach starań i ciężkiej pracy, 28 września 2023 roku, udało się oficjalnie otworzyć Muzeum Historii Polski. W inauguracji wzięli udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką, premier, a także inni najważniejsi przedstawiciele władz państwowych. Oddany dzisiaj do użytku gmach to największe polskie muzeum, budowane od 2018 roku przez firmę Budimex. Szczęścia nie ukrywał dyrektor placówki, Robert Kostro, który w rozmowie z nami mówił o wielkim zaangażowaniu ministra Piotra Glińskiego w proces powstawania muzeum, a także zapraszał od 29 września wszystkich zwiedzających.

📢 Modowy gigant wpadł w tarapaty. Masowo zamyka sklepy na całym świecie. Co z salonami w Warszawie?

Popularna szwedzka sieć odzieżowa H&M od dłuższego czasu zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Efektem są zamknięcia kolejnych sklepów stacjonarnych na terenie całej Europy. Kłopoty nie ominęły również punktów zlokalizowanych w naszym kraju. Pod koniec sierpnia zlikwidowano pierwszy sklep H&M w Polsce, usytuowany w jednym z opolskich centrów handlowych. Czy warszawskie salony podzielą jego losy?

📢 Maraton Warszawski 2023. Za nami 45. edycja największego święta biegaczy. Zdjęcia uczestników - część pierwsza

Za nami 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. W niedzielę 24 września 2023 roku centrum Warszawy stało się areną dla wielkich maratońskich emocji, biegowych wzruszeń i sportowej walki na ponad 42-kilometrowej trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Wszystko to uwieczniliśmy na fotografiach. W galerii znajdziecie zdjęcia uczestników 45. Maratonu Warszawskiego.

📢 Warszawska Dycha 2023. Biegacze pokonali 10 km. Zdjęcia uczestników i wyniki

W niedzielę 24 września 2023 roku, punktualnie o godzinie 9:30 wystartował bieg na 10 kilometrów rozgrywany równolegle z jubileuszowym 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim. Bieg na „dychę” odbywa się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące sportowemu świętu w stolicy Polski. Zdjęcia uczestników znajdują się w galerii poniżej.

📢 Maraton Warszawski 2023. Za nami 45. edycja święta biegaczy. Zdjęcia uczestników - część druga

Za nami 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. W niedzielę 24 września 2023 roku centrum Warszawy stało się areną dla wielkich maratońskich emocji, biegowych wzruszeń i sportowej walki na ponad 42-kilometrowej trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Wszystko to uwieczniliśmy na fotografiach. W galerii znajdziecie zdjęcia uczestników 45. Maratonu Warszawskiego.

📢 W Warszawie stanął ogromny namiot. Ruszył oficjalny Oktoberfest w Elektrowni Powiśle. Tak wygląda święto piwa w stolicy

Już po raz czwarty w Elektrowni Powiśle odbywa się niemieckie święto piwa i gastronomicznej rozpusty. Chodzi oczywiście o legendarny Oktoberfest. W dwa ostatnie weekendy września na odwiedzających czeka ogromny namiot na placu od ul. Dobrej w Warszawie. Do tego cała gama atrakcji. Byliśmy na miejscu.

📢 Nowy tunel pod Warszawą gotowy. Wcześniej znajdował się tu ruchliwy przejazd kolejowy. Inwestycja pochłonęła 76 mln zł

Budowa tunelu w podwarszawskim Sulejówku została zakończona. Obiekt, którego otwarcie zaplanowano na 1 października, ma w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo ruchu na linii Warszawa - Terespol, a także wpłynąć na większy komfort kierowców. Wcześniej w tym miejscu znajdował się jeden z najbardziej ruchliwych przejazdów kolejowych w Polsce. Koszt inwestycji wyniósł 76 milionów złotych.

📢 Mieszkańcy Warszawy rozdają niepotrzebne rzeczy. Na liście meble, telewizory, ubrania i zabawki. Całkowicie za darmo

Rzeczy za darmo w Warszawie, wrzesień 2023. Czego pozbywają się warszawiacy podczas wietrzenia szaf i wnętrz swoich domów? Okazuje się, że w portalu ogłoszeniowym OLX możemy trafić na prawdziwe perełki, które kosztują okrągłe 0 złotych! Obok takich ofert z pewnością obojętnie nie przejdą prawdziwi łowcy okazji. W zakładce "oddam za darmo" znajdą między innymi: meble, sprzęt RTV i AGD czy elektronikę. Kliknij w zdjęcie i sprawdź, co mieszkańcy stolicy chcą oddać bez chęci zarobku.

📢 Dom Brukalskich na Żoliborzu w Warszawie. "Najwybitniejsze osiągnięcie polskiej architektury"

Dom Brukalskich na Żoliborzu w Warszawie uważany jest do dzisiaj za jedno z najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury modernistycznej okresu międzywojennego. Nieszablonowy obiekt o białych ścianach jednych zachwyca, innych natomiast zastanawia.

📢 Metro na Karolin. Prace ruszą pełną parą? Podpisano aneks. Znamy termin zakończenia prac

Metro na Karolin dojedzie w 2026 roku. Poznaliśmy szczegóły kontraktu, który został aneksowany. To dobra wiadomość, ponieważ przez rok trwały przepychanki w sprawie pieniędzy i gruntów pod ważną inwestycję. Teraz budowa może ruszyć pełną parą.

📢 Drewniana kładka pod Warszawą. Kilometrowy pomost prowadzi do pięknego zalewu. Idealne miejsce na długie spacery

Cisza, spokój, dzika roślinność na wyciągnięcie ręki i nowiutka, blisko kilometrowa kładka. To wszystko znajdziecie niecałą godzinę drogi od Warszawy. Mowa o nowej atrakcji w Żyrardowie, czyli drewnianym pomoście, ciągnącym się przez zielone mokradła, wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny. Ścieżka prowadzi nad Zalew Żyrardowski i jest wręcz idealnym miejscem na krótką wycieczkę z Warszawy. Szczegóły poniżej.

📢 Za moment wielkie otwarcie Muzeum Historii Polski w Warszawie. Imponujący obiekt jest już gotowy. To największe muzeum w Polsce

Muzeum Historii Polski otworzy się pod koniec września. Na razie bez wystawy stałej. Mimo to będziemy mogli oglądać spektakularną ekspozycję „Wielkie i mały historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski”. Zobaczymy kilkaset obiektów, a wśród nich: wyłowione z Wisły pozostałości pałacu zrabowanego w Potopie Szwedzkim czy oryginalną „Enigmę”.

📢 Popeyes w Warszawie. Wielkie otwarcie pierwszego lokalu w stolicy. Kolejka ciągnęła się po horyzont

W czwartek 21 września w warszawskich Złotych Tarasach odbyło się otwarcie pierwszej w stolicy restauracji Popeyes. Sieć posiada ponad 4 200 lokali na całym świecie, a jej specjalnością od 51 lat są dania z aromatycznych kurczaków, przygotowywanych według specjalnej luizjańskiej receptury. Chętnych, by ich spróbować nie brakowało. Oficjalną inaugurację lokalu zaplanowano na godzinę 10:00, jednak miłośnicy fast food-u przybyli do galerii handlowej o wiele wcześniej. Kliknij w zdjęcie i zobacz naszą fotorelację z otwarcia Popeyes w Warszawie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 16 lat
Wideo

Lucyna Nenow - wizyta prezydenta Dudy w Jaworznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto